INFINITI: PROJECT BLACK S WSPÓLNIE Z FIRMĄ PIRELLI

infin-proj1

Infiniti oraz oficjalny dostawca opon dla Formuły 1 – Pirelli, będą współpracować przy nowym przedsięwzięciu, nazwanym: „Project Black S”.

Partnerstwo zostało ogłoszone podczas Grand Prix Kanady F1 przez Tommaso Volpe, dyrektora Infiniti Global Motorsport oraz Paula Hembery’ego, dyrektora Pirelli Motorsport.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Realizując, zaprezentowany premierowo w marcu 2017 r., „Project Black S” Infiniti bada potencjał dla nowego, wyczynowego poziomu specyfikacyjnego swoich modeli. Zaangażowanie Pirelli polegać będzie na zaprojektowaniu i wykonaniu specjalnych opon inspirowanych Formułą 1, skonstruowanych wyłącznie dla Projektu Black S.

Infiniti_Black-S_Pirelli

Przełomowy projekt ma sprawdzić, czy i jak wyczynowy hybrydowy zespół napędowy – skonstruowany we współpracy z Renault Sport Formula One Team – może znacząco poprawić osiągi i dynamikę Infiniti Q60.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani projektem Black S oraz współpracą prowadzoną z Renault Sport Formula One Team nad wyczynową technologią hybrydową. Zaangażowanie się kolejnego wielkiego gracza ze świata F1 to dowód, jak wielkie zainteresowanie wzbudza Projekt Black S. Spowoduje ono, że jeszcze bardziej skupimy się na wyjątkowych osiągach. W procesie badania wykonalności projektu, wkład Pirelli i jego doświadczenie, zarówno ze świata samochodów, jak i sportów motorowych, będzie nie do przecenienia. Nic nie mogłoby nas bardziej ucieszyć od udziału Pirelli w tym przedsięwzięciu – powiedział Volpe.

infin-proj3

Pirelli zainteresowało się Projektem Black S jako prawdziwą próbą transferu technologii wyścigowej na drogi publiczne.

– Project Black S fascynował nas od samego początku, od chwili, gdy Infiniti zaprezentowało go na genewskim salonie samochodowym i po prostu uznaliśmy, że musimy się przyłączyć. Project Black S jest innowacyjnym transferem najnowocześniejszej technologii i jako taki stanowi element naszego DNA, nie mogliśmy więc przepuścić takiej okazji. Dlatego zdecydowaliśmy się nań z radością – powiedział Hembery.

Dzięki zaangażowaniu w sporty motorowe, a szczególnie w F1, Pirelli wciąż staje przed wyzwaniami opracowywania opon do samochodów wyróżniających się zarówno wyjątkowymi osiągami, jak i ekstremalną aerodynamiką. Właśnie dlatego firma o znanym sportowym DNA została wybrana do zagwarantowania najlepszego połączenia wydajności i bezpieczeństwa.

infin-proj4

Project Black S to wspólne przedsięwzięcie Infiniti oraz jego partnera w ramach aliansu Renault- Nissan – Renault Sport Formula One Team, podkreślające i pieczętujące związek.

– To fantastyczne, że Pirelli przyłączyło się do Projektu. Wierzymy w potencjał tego projektu, a efekty, jakie do tej pory wespół z Infiniti uzyskaliśmy, są niezwykle obiecujące. Praca z najlepszymi partnerami jest niezwykle ważna, a Pirelli bez wątpienia wiele do Projektu Black S wniesie. Ich doświadczenie i wiedza w dziedzinie ogumienia uczyni ten projekt nie tylko bardziej kompletnym, ale też jeszcze bardziej ekscytującym – powiedział Cyril Abiteboul, dyrektor zarządzający Renault Sport Racing.