ISUZU: ASTARA PRZEJMUJE DYSTRYBUCJĘ W EUROPIE

Astara podpisała umowę ze swoimi partnerami joint venture dotyczącą przejęcia działalności dystrybucyjnej Isuzu w Niemczech i Austrii (D-MAX i seria N), w Czechach i na Słowacji (D-MAX).

Spółka Isuzu Sales Deutschland GmbH, która jest dystrybutorem w tych 4 krajach, zostanie włączona do spółki Astara Western Europe, która obecnie prowadzi już działalność dystrybucyjną Isuzu w Belgii, Holandii, Luksemburgu (D-MAX i seria N) oraz w Polsce (D-MAX).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Przedsięwzięcie na rzecz dalszego rozwoju

Astara Western Europe (spółka zależna Astara) i Isuzu Motors rozpoczęły współpracę w 2004 roku, kiedy to zapoczątkowały komercjalizację zarówno pick-upa D-Max, jak i lekkiego samochodu ciężarowego serii N w krajach Beneluksu, a później także modelu D-Max w Polsce.

Od momentu rozpoczęcia operacji na wspomnianych rynkach zarejestrowano ponad 20 000 pojazdów Isuzu. Dziś ta udana współpraca doprowadziła do zawarcia porozumienia, na skutek którego dystrybucja produktów we wszystkich wymienionych krajach została skoncentrowana w jednym podmiocie. Zarówno Astara jak i jej partnerzy są zaangażowani w sukces nowej spółki joint venture. Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy ochrony konkurencji UE i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w najbliższych miesiącach.

Po utworzeniu nowej struktury Astara będzie poszukiwać dalszych korzyści w postaci synergii i efektu skali, aby dalej rozwijać działalność Isuzu promującą model D-Max w ośmiu wymienionych wcześniej krajach oraz serię N w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Niemczech i Austrii.

2 nowe kraje, Czechy i Słowacja, dołączają do sieci Astary

Wspomniana ekspansja i odnowiona współpraca są bardzo ważne dla Astary, ponieważ firma wzmacnia swoją obecność w Niemczech i Austrii oraz dodaje Czechy i Słowację do swojej sieci dystrybucji, w której znajduje się obecnie 19 krajów w Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji Południowo-Wschodniej.

Z wielką satysfakcją informujemy, że Astara podpisała nową umowę z naszymi partnerami konsolidując nasze wieloletnie relacje. Wzmocnienie naszej obecności w Niemczech i Austrii oraz dodanie Czech i Słowacji do naszego portfolio niewątpliwie zwiększy zakres naszej działalności wspieranej przez lokalne zespoły. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu w zakresie transformacji cyfrowej i nowego ekosystemu mobilności, jesteśmy w pełni zaangażowani w generowanie długoterminowego wzrostu marki i sieci dealerów. Będziemy nadal się rozwijać i oferować naszym klientom najwyższe standardy jakości, aby spełnić ich oczekiwania – powiedział Jorge Navea, Dyrektor Zarządzający Astara.