JAGUAR BRYTYJSKIM PRODUCENTEM ROKU 2012

Jaguar został ogłoszony brytyjskim producentem numer jeden w 2012 roku według badania satysfakcji właścicieli pojazdów (Vehicle Ownership Satisfaction Study), przeprowadzonego przez J.D. Power Media oraz magazyn „What Car?”.

Badania zostały przeprowadzone na grupie blisko 18 tysięcy osób w Wielkiej Brytanii, które posiadają własny pojazd średnio od dwóch lat. Ocenie został poddany każdy aspekt użytkowania i właściwości pojazdu, m.in.: osiągi, design, komfort jazdy, jakość, koszty eksploatacji, obsługa serwisowa i dilerska. Uzyskane dane są najbardziej wszechstronne w swoim rodzaju i pozwoliły w kompleksowy sposób zbadać satysfakcję użytkowników samochodów.

W roku 2012 marka Jaguar osiągnęła pierwsze miejsce w rankingu, awansując z trzeciej pozycji zdobytej rok wcześniej. W zestawieniu modeli Jaguar XF zajął drugie miejsce, co oznacza wzrost jego pozycji aż o 15 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

– Cieszy nas, że kierowcy dobrze czują się w Jaguarach, a zajęcie pierwszego miejsca wśród producentów to dla nas ogromny zaszczyt. Naszą ideą jest dostarczanie klientom produktów najwyższej klasy i jakości, a dzięki tej nagrodzie będziemy pracować z jeszcze większą energią – mówi Adrian Hallmark, Global Director marki Jaguar.

Marka Jaguar umacnia swoją pozycję na światowych rynkach. W 2011 roku odnotowała rekordowy, aż 60 proc. wzrost w Chinach. W Polsce także zanotowano wzrost sprzedaży o blisko 10 proc.