JEEP: WRANGLER Z NAGRODĄ 4×4 ROKU ZA JAZDĘ W TERENIE

Jeep Wrangler został wyróżniony za swoje umiejętności terenowe. Model już po raz kolejny otrzymał nagrodę specjalną „4×4 of the Year”, przyznawaną przez angielski „4×4 Magazine”.

W jury złożone konkursu zasiadali specjaliści z dziedziny off-roadu, a kryteria koncentrowały się wyłącznie na osiągach pojazdu w terenie.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W zależności od wersji wyposażenie techniczne w aucie obejmuje dwa zaawansowane systemy napędu 4×4 (Command-Trac i Rock-Trac), elektroniczną blokadę przedniej i tylnej osi Tru-Lock, 32″ opony Goodrich Mud- Terrain BF, wzorcowe kąty: natarcia, rampowy i zejścia, płyty osłonowe podwozia i progi boczne do ekstremalnej jazdy terenowej oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator.

Jako prawdziwy SUV z napędem 4×4, Wrangler umożliwia jazdę z w pełni otwartą przestrzenią nad głową, oferując różne kombinacje dachów. Należą do nich: twardy dach (hardtop), miękki dach (soft top), wersja bez dachu (no top), łatwy w obsłudze, sterowany elektrycznie dach Sky One- Touch. Wszystkie te opcje jazdy pod gołym niebem pozwalają cieszyć się wolnością w każdym terenie i o każdej porze roku.

Gama silników Wranglera obejmuje 2,2-litrowy MultiJet II turbo diesel zapewniający moc 200 KM oraz 2,0-litrowy silnik benzynowy o mocy 272 KM. Obie te jednostki napędowe zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, pojawiająca się po raz pierwszy w nowym modelu.

Ta ośmiobiegowa, automatyczna skrzynia zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy, niezależnie od tego, czy jest to codzienny dojazd do pracy, czy ekstremalne pełzanie po skale, dzięki czemu Klienci mogą cieszyć się płynnym i dynamicznym przyspieszaniem i oszczędnością paliwa.

Zespół ekspertów z „4×4 Magazine”, pisma specjalizującego się pisaniem o pojazdach z napędem na cztery koła, przed wydaniem werdyktu, oprócz oceny aut pod kątem właściwości jezdnych, ocenia te samochody również pod względem zdolności jazdy w terenie w kategorii małych, średnich i dużych SUV-ów oraz w kategorii Performance SUV i Best Off-Roader. Nagrody specjalne dotyczą kategorii„Best Value, Off-Road Award oraz Producent Roku Samochodu 4×4.