JUBILEUSZ W STARYM SĄCZU CZYLI PADŁO NA MERCEDESA

merc-batim1

W siedzibie firmy Batim w Starym Sączu odbyła się uroczystość przekazania 500. pojazdu we flocie przewoźnika. Na tabor składają się różne marki, w tym Mercedesy, których 10 od niedawna pełni transportową “służbę”.

Jeden z zakupionych w tym roku Actrosów 1845 LS okazał się właśnie jubileuszowym pojazdem w firmie.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ECO


 

– To wielkie wydarzenie i wyjątkowy dzień w 23-letniej historii Batimu. Bardzo się cieszę, że tym 500. pojazdem w naszej flocie jest właśnie Mercedes- Benz Actros, bo z tą marką wiążą nas od lat bardzo dobre i ważne relacje. To, że możemy dziś świętować takie wydarzenie, to wielki sukces nas wszystkich tutaj zebranych: całej naszej załogi, spedytorów, kierowców oraz przedstawicieli Mercedes-Benz – mówiła prezes Barbara Edelmuller- Generaux, założycielka i współwłaścicielka spółki.

500. Actrosa 1845 LS w kolorze rubinowym uroczyście przekazali Barbarze Edelmuller- Generaux i współwłaścicielowi spółki Januszowi RembilasowiJanusz Rachwał, Head of Fleet Sales Mercedes- Benz Trucks, Sławomir Kwiatkowski, Head of Dealers Sales Mercedes- Benz Trucks i Bogusław Dzieżok, szef sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes- Benz Sobiesław Zasada Automotive Sp. z o.o. Sp.k.

merc-batim2

– Jesteśmy dumni z tej współpracy i bardzo się cieszymy, że to właśnie pojazd z gwiazdą okazał się tym jubileuszowym. Dołożymy wszelkich starań, żeby nasza współpraca nadal się rozwijała i mamy nadzieję, że 1000. pojazdem we flocie Batimu również będzie Mercedes – mówił Janusz Rachwał.

Spotkanie, którego gospodarzem był Batim, odbyło się w budynku firmy, który powstał zaledwie półtora roku temu.

– To najbardziej innowacyjny pod względem energetycznym obiekt tego typu w Polsce. Zastosowano tu kompleksowe rozwiązania dotyczące bezcieniowego oświetlenia, ogrzewania i zużycia wody, nawet konstrukcji. To nasz wyznacznik – sięgamy po najwyższą jakość wszędzie, gdzie podejmujemy działania. Dlatego też tak cenimy jakość współpracy z przedstawicielami marki Mercedes- Benz: otwartość, rzetelność i wsparcie, jakiego doświadczamy w codziennych kontaktach. To w transporcie niesłychanie ważne, bo ta branża opiera się w dużej mierze na relacjach między ludźmi. Jest duża konkurencja, silna rywalizacja, dlatego tak istotne jest, żeby po zakupie samochodu mieć zapewnioną profesjonalną i elastyczną obsługę – a tak właśnie jest w Mercedes-Benz – komentowała Barbara Edelmuller-Generaux.

– W tym regionie działa dużo wielkich firm, o międzynarodowej skali działania, uznanych markach, ale w branży transportowej liderem jest Batim, to my stanowimy punkt odniesienia i inspirację dla mniejszych podmiotów. Jeździmy pojazdami najwyższej klasy. Dlatego ważnym sygnałem i symbolem jest to, że naszym 500. pojazdem jest właśnie Mercedes i że możemy razem ten dzień świętować. Szczerze gratulujemy marce Mercedes- Benz tak dobrego produktu jak Actros, i dziękujemy za tak udane partnerstwo i współpracę – mówił Marek Gunia, dyrektor transportu w Batimie.

Actros 1845 LS, który dołączył do floty firmy Batim, posiada silnik najnowszej generacji OM 471, generujący moc 450 KM oraz dysponujący momentem obrotowym 2200 Nm. Wszystko dopełnia zautomatyzowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 3 oraz system Predictive Powertrain Control (PPC).

Ponadto samochód posiada kabinę BigSpace z płaską podłogą oraz jest wyposażony w innowacyjne systemy bezpieczeństwa m.in. Active Brake Assist 4, Asystent utrzymania pojazdu na zadanym pasie oraz Asystent wspomagania koncentracji. O komfort kierowcy zadba amortyzowany fotel, komfortowe dwa łóżka, klimatyzacja i dodatkowe wodne ogrzewanie.