KARTING: DRUGA RUNDA ZMAGAŃ MISTRZOSTW POLSKI ODBYŁA SIĘ W SŁOMCZYNIE

Na Autodromie Słomczyn odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Łącznie w zawodach wystartowało 80 zawodników, wśród których znaleźli się także kartingowcy, którzy na co dzień rywalizują w serii Rok Cup Poland.


Zobacz także:

SPORT


 

Pod nieobecność, z powodu kolizji terminów z rundą WSK Euro Series we włoskim Sarno, triumfatora pierwszej rundy w Poznaniu – Gustawa Wiśniewskiego (A. Rzemieślnik/JR Racing), rywalizację w kategorii OK Junior zdominował Filip Niewiadomski (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport), który zdobył komplet punktów, wygrywając wszystkie cztery wyścigi. Drugą lokatę w tej kategorii wywalczył Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing), a za zawodnikiem z Chin sklasyfikowano Franciszka Hałatnika (A. Leszczyński/Jastrzębski Racing). Po tym zwycięstwie Wiśniewski został nowym liderem mistrzostw, gromadząc na koncie 135 pkt. i wyprzedzając Yicheng Qu (107), Gustawa Wiśniewskiego (100), Łukasza Grabowskiego (92) oraz Bartosza Grzywacza (78).

Jak zwykle zacięte pojedynki oglądaliśmy w najliczniejszej kategorii zawodów – klasie Mini Rok. Z grona 24 zawodników najlepiej zaprezentował się Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/ST-Racing Maranello), który stanął na najwyższym stopniu podium. W pierwszym z wyścigów finałowych do walki o prymat mocno włączył się Antoni Kosiba (A. Wielkopolski/Bambini Racing), dowożąc do mety 50 punktów za zwycięstwo i zostawiając w pokonanym polu Rafalika oraz Aleksandra Jelenia (A. Wielkopolski/Bambini Racing).

Jednak w finale nr 2 to Rafalik kontrolował sytuację, prowadząc przez cały dystans, a Kosiba po zaciętej walce z rywalami dotarł do mety na szóstej pozycji. Jako drugi finiszował Jeleń, a trzecią lokatę zajął Marek Piórkowski (A. Wielkopolski/MK Racing).

W podsumowaniu zawodów, obok Rafalika, na „pudle” stanęli jeszcze Jeleń i Kosiba, natomiast klasyfikację generalną Mini Roka po dwóch rundach otwierają: Maksymilian Rafalik (166 pkt.), Franciszek Lassota (124), Aleksander Jeleń (123), Marek Piórkowski (102) i Antoni Kosiba (96).

W gronie najmłodszych zawodników, czyli w klasie Baby Rok, poza zasięgiem rywali był Mateusz Wal (A. Wielkopolski/CKT), który bez większych problemów wygrał wszystkie cztery wyścigi. Ostry bój o drugą lokatę stoczyli za to Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/MK Racing) i Michał Pomocki (A. Wielkopolski/DSR Shifter) i ostatecznie w takiej kolejności ukończyli zawody.

W punktacji sezonu Baby Roka prowadzi Mateusz Wal (177 pkt.) przed Szymonem Łykowskim (155), Michałem Pomockim (150), Kacprem Rajpoldem (89) oraz Mikołajem Gawlikowskim (85).

Trzecia, finałowa rudna Kartingowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 30 września2 października w Bydgoszczy.