KARTING: MISTRZOSTWA POLSKI I ROK CUP POLAND W SŁOMCZYNIE

kart-slom1

Ponad 150 zawodników wzięło udział w pierwszej serii Kartingowych Mistrzostw Polski, które rozegrano na torze w Słomczynie. Zawody zaliczane były również do klasyfikacji Rok Cup Poland.

Otwarty w ubiegłym roku kartodrom, dotąd kojarzony raczej z rallycrossem, po raz pierwszy gościł uczestników najliczniejszej w Polsce serii kartingowej.


Zobacz także:

SPORT


 

Połączenie III rundy Rok Cup Poland z mistrzostwami kraju i rundą Rotax Max Challenge sprawiło, że rozmach imprezy na tym ciekawym, także z punktu widzenia zawodników i kibiców obiekcie robił imponujące wrażenie. Nic dziwnego, że przedstawiciele Komisji Kartingowej PZM czynią starania, aby zorganizować na tym torze prestiżowe międzynarodowe zawody.

kart-slom2

Jak każda tegoroczna runda najważniejszych rozgrywek kartingowych w naszym kraju, impreza w Słomczynie odbyła się pod patronatem partnera strategicznego – koncernu PKN Orlen, który wspiera najzdolniejszym młodych zawodników za pośrednictwem Akademii Orlen Team.

Wielu z tych młodych, utalentowanych rywalizowało w kategorii Baby Rok. W Słomczynie w przedfinale tej klasy, po zaciętym pojedynku, triumfował Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/ Elite Racing Development) przed Frankiem Czaplą (A. Leszczyński/ Bambini Racing). Jednak w wyścigu finałowym z kolizji faworytów skorzystał Gleb Protasov (Ukraina), który przejechał linię mety jako pierwszy. Drugi był Kania, a trzeci Kacper Wojdyła (A. Wielkopolski).

Natomiast w klasie Mini Rok dwa zwycięstwa odniósł Piotr Protasiewicz (Wallrav Racing Club), który w finale wyprzedził Macieja Banasia (A. Leszczyński/ V-Kart Racing Team) i Karola Pasiewicza (A. Wielkopolski/ V-Kart Racing Team).

kart-slom3

Bardzo zaciętą rywalizacje oglądano w Junior Roku. Po przedfinałowym triumfie Aleksandra Klimaszewskiego (A. Polski/ D&D Motorsport), w finale najlepiej poradził sobie Filip Zagórski (A. Wielkopolski/ ACR). Drugi był Adam Szydłowski (A. Leszczyński/ D&D Motorsport), trzeci Mateusz Lenart (TMSM Sparta/ Birel Art Poland), a Klimaszewski finiszował dopiero na siódmej pozycji.

W kategorii ROK GP14 oba wyścigi wygrał Igor Lejko (Wallrav Racing Club/ AMO Racing Team), a finale drugą lokatę zajął Marcel Prokscha-Koppen (Niemcy/ D&D Motorsport), który na ostatnich metrach wyścigu wyprzedził Karolinę Janicką (A. Zielonogórski Duet/ Jastrzębski Racing).

kart-slom4

Także klasa Rok GP25 została zdominowana przez jednego zawodnika. Dwa zwycięstwa odniósł Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ ACR), finiszując w głównym wyścigu przed Danielem Zającem (Wallrav Racing Club/ D&D Motorsport) i Mariuszem Szymczakiem (A. Leszczyński).

Wreszcie w kategorii Shifter Rok klasą dla siebie był Lukas Korbela (A. Śląski), który zostawił w pokonanym polu braci Michała i Wojciecha Grzybów (obaj A. Wielkopolski/ MG Racing Team).

Druga seria Kartingowych Mistrzostw Polski rozegrana zostanie w dniach 22-23 lipca w Poznaniu.

kart-slom5