KARTING: POLSKI ZESPÓŁ WYSTARTUJE W BELGII

W sobotę, 9 czerwca zespół „PIKC & WLK POLAND” wystartuje w zawodach 12h Vis-Versa na belgijskim torze Eupener Karting. Pomysł wyjazdu powstał podczas zawodów drużynowych w Warszawie.

Była to inicjatywa Darka Gizińskiego oraz Remika Drzazgi, którzy chcieli sprawdzić swoje umiejętności na arenie międzynarodowej. Cały zespół składa się z bardzo zdolnych zawodników, którzy regularnie stają na podium w swoich ligach (Warszawskiej Lidze Kartingowej) oraz osiągają rekordowe wyniki na torach w całej Polsce. Trzech z nich wystartowało w polskich eliminacjach (PIKC) do Halowych Mistrzostw Świata w Kartingu (KWC), które odbyły się w Szczecinie.

Skład drużyny:
Remigiusz Drzazga (team manager) – najlepszy polski zawodnik ostatnich Halowych Mistrzostw Świata w Kartingu, reprezentuje amatorską drużynę kartingową Team Poland;
Dariusz Giziński (assistant team manager) – czołowy zawodnik Warszawskiej Ligi Kartingowej;
Paweł Krężelok – uczestnik zawodów PIKC 2012, posiada aktualnie trzeci czas w historii toru Silver Gokart Center;
Piotr Pućka – uczestnik zawodów PIKC 2012 (półfinalista), czołowy zawodnik Warszawskiej Ligi Kartingowej;
Kacper Marczewski – czołowy zawodnik Warszawskiej Ligi Kartingowej;
Alan Raczyński – uczestnik zawodów PIKC 2012 (półfinalista), czołowy zawodnik Warszawskiej Ligi Kartingowej , reprezentuje amatorską drużynę kartingową Eagles Poland.

Tor Eupener Karting (Belgia) powoli wpisuje się na stałe w kalendarzu polskich zawodników specjalizujących się w halowym kartingu. Remik oraz Alan dobrze znają go, gdyż na początku marca tego roku rywalizowali na nim w zawodach 1000 km.

Zawody 12h Vis-Versa to sztafeta, która się składa z dwóch wyścigów nocnych, 6-godzinnych, za które sędziowie przyznają punkty, drużyna której suma punktów będzie najwyższa zwycięża. Pierwszy wyścig (w przeciwnym kierunku) zaczyna się o godzinie 23:00 dnia 9 czerwca, kończy się nad ranem o 5:00 już 10 czerwca. Natomiast drugi (w normalnym kierunku), rozpoczyna się o 6:00 a kończy się w samo południe. Zgłosiło się aż 26 zespołów (11 drużyn z Belgii, 11 drużyn z Niemiec, 2 drużyny z Holandii, 1 ze Szwajcarii).

Celem minimum na ten wyścig jest TOP15, po cichu liczą na miejsce w czołowej dziesiątce, jednak znają rywali i wiedzą że doskonale znają oni ten tor, mimo wszystko postarają się walczyć z nimi jak równy z równym.

Rywalizację można obserwować od godz. 22:15 (9 czerwca) pod linkiem: www.eupenerkarting.be/live-timing.