KARTING: RUSZA NOWY SEZON ROK CUP POLAND Z PKN ORLEN

rocup-n1

W tegorocznym sezonie koncern PKN Orlen został strategicznym sponsorem najważniejszych polskich serii kartingowych, w tym Rok Cup Poland.

Już w ten weekend Rokersi rozpoczynają rywalizację podczas pierwszej rundy w Toruniu. Będzie jak zwykle bardzo ciekawie!


Zobacz także:

SPORT


 

Umowa pomiędzy PKN Orlen, a promotorami serii kartingowych w Polsce została zawarta na rok, a dodatkowo najlepsi kartingowcy zostaną objęci programem wsparcia Akademii Orlen Team. W ramach programu Akademii Orlen Team zawodnicy otrzymają nie tylko cenne nagrody rzeczowe, ale także będą mogli wziąć udział w specjalistycznych szkoleniach, testach i obozach przygotowawczych, prowadzonych przez czołowych polskich trenerów i instruktorów.

rocup-n2

Warto wspomnieć, że w ostatnich latach polscy zawodnicy serii Rok Cup Poland należą do najlepszych kierowców w Europie. Odgrywają też znaczącą rolę na światowych rozgrywkach, triumfując m.in. w International Rok Cup Final, który organizowany jest we włoskim Lonato.

– Wejście takiej firmy jak PKN Orlen w sport kartingowy to wspaniała wiadomość. Z własnego doświadczenia wiem, ile znaczy takie wsparcie, zwłaszcza na samym początku kariery, kiedy nawet najbardziej utalentowanym zawodnikom niezmiernie trudno jest się przebić. Patrząc na wieloletnie zaangażowanie Orlenu w sporty motorowe zarówno w kraju, jak i na świecie, jestem przekonany, że mocno przyczyni się to do popularyzacji kartingu, dzięki czemu młodzi, utalentowani zawodnicy będą mieli szansę się rozwijać w profesjonalnych warunkach. A to z pewnością zaowocuje w kolejnych latach i jeszcze więcej naszych kierowców będzie się liczyć na torach wyścigowych całego świata – powiedział Karol Basz, obecnie najwybitniejszy polski kierowca kartingowy i jedyny nasz reprezentant, który zdobył tytuł mistrza świata w tej dyscyplinie.

rocup-n3

Pierwsza rudna tegorocznego Rok Cup Poland odbędzie się w na torze AWIX Racing Arena w Toruniu. Na sobotę od godziny 10:30 zaplanowano treningi oficjalne, a o 12:30 rozpoczną się wyścigi kwalifikacyjne w poszczególnych klasach. Na niedzielę, po uroczystym otwarciu zawodów, zaplanowano wyścigi przedfinałowe (od 10:00) oraz finałowe (od 12:15).

Kalendarz Rok Cup Poland 2017
* 22-23.04: Toruń;
* 26-27.05: Bydgoszcz;
* 9-11.06: Słomczyn;
* 24-25.06: Poznań;
* 21-23.07: Poznań;
* 12-13.08: Zielona Góra;
* 9-10.09: Toruń.