KARTING: TEAM ORDERS MISTRZEM WARSZAWY

Ponad 30 zawodników zgromadziło się na torze F1 Karting podczas Drużynowych Mistrzostw Warszawy. Była to dziewiąta i ostatnia eliminacja tego cyklu i wszystkie drużyny dokładnie wiedziały ile punktów muszą zdobyć, aby poprawić swoją pozycję w klasyfikacji generalnej.

Rywalizacja odbyła się w kierunku przeciwnym. Od początku cyklu startowały trzy drużyny: Team Orders, The Skotars oraz Kartingowy Klub Sportowy, a od 3. eliminacji do walki wkroczyli Moralni Zwycięzcy, którzy dzięki szybkiej i konsekwentnej jeździe zajmowali 2 miejsce w klasyfikacji generalnej. W zawodach wystartowały również drużyny: Apocalyptic, F1Zone, 4turbo i 4karting.eu oraz zespół Antyradia.

Różnice między zawodnikami były bardzo małe, a wszyscy prezentowali wysoki poziom. Kiedy między zawodnikami pojawiły się większe przerwy doszło do drobnego incydentu, który spowodował, że sześciu zawodników znalazło się tuż obok siebie. W takim tłoku nie trudno o pomyłkę i chwilę później kilku zawodników stało już tyłem do kierunku jazdy tracąc około dziesięciu sekund. Najwięcej na tym incydencie zyskała drużyna Apocalyptic, która spokojnie powiększała swoją przewagę i po 15 minutach miała już 20 sek. zapasu.

Z tego karambolu bez szwanku wyszły drużyny KKS-u oraz The Skotars, a straty szybko odrabiał czwarty zespół F1Zone. Podczas kolejnych okrążeń nie brakowało walki i manewrów wyprzedzania, drużyny zdawały sobie sprawę że każde okrążenie może mieć wpływ na kolejność na mecie. W połowie wyścigu na prowadzenie wyszedł zespół Moralnych Zwycięzców przed Apocalyptic, F1Zone i Team Orders. Kolejne zmiany gokartów oraz kierowców powodowały, że stawka zaczęła się wyrównywać. Do groźnego incydentu doszło pod koniec wyścigu, gdzie dublowany zawodnik chcąc ustąpić miejsca zjechał na bardziej śliską część toru i wpadając w poślizg stanął bokiem uniemożliwiając innym zawodnikom przejazd. Najwięcej na tym incydencie straciły zespoły The Skotars, F1Zone i KKS.

Ostatecznie po dwóch godzinach nieustającej walki jako pierwszy linię mety przejechał zespół Moralnych Zwycięzców. Ich tempo utrzymał jedynie zespół Apocalyptic, chociaż strata na mecie to aż 40 sekund. Niemal równocześnie wyścig ukończyli Team Orders, F1Zone oraz 4turbo. Dwa okrążenia mniej miały zespoły KKS i The Skotars, a za nimi dojechała ekipa Antyradia.

Takie wyniki oznaczały, że nie nastąpią zmiany w klasyfikacji generalnej. Historycznymi zwycięzcami pierwszego sezonu Drużynowych Mistrzostw Warszawy została drużyna Team Orders w składzie: Dariusz Giziński, Kacper Marczewski, Grzegorz Sawicki, Krzysztof Siejka. Drugie miejsce Moralni Zwycięzcy: Norbert Szafranowicz, Piotr Pućka, Piotr Podbielski, Kamil Gorlo. Trzecie The Skotars: Andrzej Skotarek, Grzegorz Skotarek, Marek Skotare, Wojciech Skotarek.

Wszystkie zespoły za niesamowitą walkę przez cały sezon otrzymały gadżety od WLK oraz głównego sponsora – firmy Carservis. Dodatkowo portal F1Zone.pl oraz profesjonalna seria kartingowa Rotax przygotowała niezwykle atrakcyjny prezent. Czterech wyróżniających się zawodników otrzymało zaproszenie na 1 dzień testów profesjonalnym kartem serii Rotax.

Kolejną Edycję Drużynowych Mistrzostw Warszawy organizatorzy planują już od stycznia. Dojdzie do ciekawych zmian, a udział zapowiedziało już wiele mocnych drużyn. Więcej informacji na stronie www.wlkart.pl.

Fot.: WLK