KLUB MITSUMANIAKÓW POMAGA DZIECIOM

M 1_Dariusz_Zyla

Świąteczna akcja charytatywna zorganizowana przez członków fanklubu samochodów marki Mitsubishi zwanego Klubem Mitsumaniaków okazała się wielkim sukcesem. Zaangażowała grono znanych osób oraz całą rzeszę sympatyków klubu a dzięki ich udziałowi nieocenioną pomoc otrzymały Dom Dziecka nr 2 w Warszawie oraz Śląskie Hospicjum dla Dzieci w Tychach.

Co najistotniejsze, Klub Mitsumaniaków nie zapomina także o swoich podopiecznych na co dzień, organizując licytacje i zbierając fundusze na spełnienie marzeń najmłodszych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
KLUB MITSUMUMINKÓW


W ramach kolejnej już, mikołajkowej akcji pomocy dzieciom Klub Mitsumaniaków zorganizował spotkania w Domu Dziecka nr 2 przy ul. Jaktorowskiej w Warszawie oraz w Śląskim Hospicjum dla Dzieci w Tychach. Odwiedziny Świętego Mikołaja, który przyleciał na saniach prosto z Laponii, urozmaiciły liczne atrakcje, takie, jak ciekawe opowieści Joanny Zientarskiej, Klaudii Podkalickiej i Macieja Zientarskiego, którzy opowiadali o swoich motoryzacyjnych pasjach i rajdach, wspólne śpiewy, zgadywanki i zabawy. Dzieciaki z zainteresowaniem słuchały, aktywnie uczestniczyły w konkursach a na koniec otrzymały mikołajkowe prezenty – zabawki, sprzęty sportowe, gry i wiele innych obiektów marzeń. W programie nie zabrakło też pysznych kanapek oraz ciast wypiekanych przez mamy Mitsumaniaków. Liczni darczyńcy przekazali także akcesoria do pielęgnacji niemowląt, ubrania, gry, książki i pomoce naukowe dla obydwu placówek.

M 2_Podkalicka_2


Akcja trwa!

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza niemal 3000 członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już blisko 25 tysięcy osób. Od ponad dwóch lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów oraz wsparcie dla najmłodszych z domów dziecka na terenie Polski. Spełnianie takich marzeń oznacza zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych.

Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita. Do tej grupy ostatnio dołączyli także znani muzycy i zespoły muzyczne w tym Piotr „Glaca” Mohamed z zespołem My Riot, Zespół Bracia, Ania Wyszkoni czy zespół Video. Ci ogromnie życzliwi przyjaciele Mitsumaniaków podpisali firmowe koszulki, które wyprodukowała akcja Mitsumaniaki Dzieciom razem z polskim oddziałem Mitsubishi Motors. Są one następnie licytowane a za zyski z licytacji spełniane są kolejne marzenia.

M 3_47

Akcja Mitsumaniaki Dzieciom mmdzieciom.pl cały czas zbiera środki na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci i organizuje odwiedziny w hospicjach. Obecnie trwają licytacje koszulek Ani Wyszkoni, zespołu Bracia, państwa Zientarskich i zespołu Video. Całkowity dochód z licytacji zostanie przeznaczony na spełnianie marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjach na terenie Polski. Obecna zbiórka pozwoli na spełnienie marzeń i potrzeb kilkorga dzieci z hospicjum: tygodniowych wakacji nad morzem, zakupu mebelków dziecięcych a także specjalnego fotelika samochodowego.

Podziękowania i apel o dalsze wsparcie

– W imieniu Mitsumaniaków serdecznie dziękuję gościom naszych spotkań i wszystkim darczyńcom za przybycie i pomoc w zorganizowaniu mikołajkowych odwiedzin oraz bezustanne wsparcie dla akcji Mitsumaniaki Dzieciom. Dziękujemy za zorganizowanie prezentów dla dzieciaków i Waszą wielką szczodrość! Kolejne uśmiechy dzieci na naszym koncie! – mówi Patryk Schultz, inicjator i organizator akcji. Wyrazy podziękowania kieruję do IKS-2 Centrum Dystrybucji Artykułów Dziecięcych z Mikołowa, Hani Kolarczyk “ze znajomymi” i barem “Zacisze” z miejscowości Wyry, MitsuManiaków z regionu zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, śląskiego, Mitsubishi Motors Polska oraz Mitsumaniaków: JacekeR, Juiceman, Pamar, FJ Mike, Cwaniak, Vince_81 – Kuba Adamski, Feainne – Katarzyna Lange, Mjsystem, Dread87, Blondi, Morfi, Zeeb, i9i, a także do Piotra Pawłowskiego, Agnieszki Kozłowskiej i Magdy Kierdowicz. Bez Was nasza akcja nie byłaby możliwa. Dziękuję i liczę na Wasze dalsze zaangażowanie.

M 4_Podkalicka_Madej

– Zapraszamy do pomocy przy spełnianiu marzeń dzieciaków. Aby wziąć udział w zbiórce dla dzieci z Domu Dziecka należy kliknąć na link: http://forum.mitsumaniaki.pl/viewforum.php?f=214 . Nie muszą to być wpłaty finansowe, chętnie przyjmiemy deklaracje spełniania marzeń, które moglibyśmy zaproponować naszym dzieciom, np. przejażdżkę pojazdem rajdowym, sponsorowanie wakacji w atrakcyjnym miejscu, przekazanie pamiątki na licytację, bądź bezpośrednio dla dziecka – zachęca Patryk Schultz.

Więcej informacji na temat akcji “Mitsumaniaki Dzieciom” można znaleźć na podanej wyżej stronie oraz Facebooku. Kontakt: kontakt@mmdzieciom.pl