KRAKÓW: UCZ SIĘ JEŹDZIĆ Z MICHAŁEM KOŚCIUSZKO

W sobotę, 10 grudnia br. Michał Kościuszko, tegoroczny Rajdowy II Wicemistrz Świata w klasyfikacji PWRC poprowadzi Akademię Bezpiecznej Jazdy. W ramach imprezy organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa, pod okiem Michała będzie można poćwiczyć manewry takie, jak skuteczne hamowanie na śliskiej powierzchni, wyjście z poślizgu czy bezpieczne omijanie niespodziewanej przeszkody na drodze.

Akademia rozpocznie się od krótkiego pokazu umiejętności kierowcy. Następnie uczestnicy zajęć przejdą kurs bezpiecznej jazdy pod okiem mistrza i instruktorów ze Szkoły Jazdy Michała Kościuszko. Kursanci spróbują swoich sił w prostych manewrach takich, jak jazda slalomem dwójkowym, praca gazem, omijanie niespodziewanej przeszkody przy małych prędkościach i hamowanie awaryjne z ABS na macie poślizgowej.

W planie znalazł się również instruktaż z zakresu utrzymywania właściwe pozycji w czasie jazdy, czyli prawidłowego ułożenia rąk i operowania kierownicą. Uczestników zajęć wyłoni konkurs, który rozegrany zostanie na stronie www.krakow.pl.

Podczas imprezy pokaz udzielania pierwszej pomocy przeprowadzi Maltańska Służba Medyczna, a Miejska Państwowa Straż Pożarna w Krakowie zaprezentuje specjalistyczny sprzęt ratowniczy używany do niesienia pomocy ofiarom wypadków drogowych. Będzie również okazja, by zapytać policyjnych ekspertów o zmiany w przepisach ruchu drogowego.

Michał Kościuszko, tegoroczny Rajdowy II Wicemistrz Świata w klasyfikacji PWRC oraz II Wicemistrz Świata 2009 w stawce JWRC reprezentuje Kraków w ramach programu „Kraków – Miasto Mistrzów”. Od kilku lat prowadzi także Szkołę Jazdy, na której terenie odbędzie się Akademia Bezpiecznej Jazdy.