LAND ROVER: STYPENDIUM GO BEYOND 2012

Land Rover przyznał tegoroczne stypendium w ramach programu „Go Beyond”. Otrzymała go grupa „Pushing The Limits”, która wspiera działania osób niepełnosprawnych.

Pomoc ze strony Land Rovera w ramach programu „Go Beyond” obejmuje wsparcie finansowe oraz pomoc przy organizacji wyprawy i użyczenie samochodów Land Rover Defender 110.

Stypendium „Go Beyond” to akcja prowadzona w imieniu Land Rovera przez The Royal Geographical Society – jednego z sześciu Globalnych Partnerów marki w ramach programu Land Rover Our Planet. Stypendium oferuje wsparcie finansowe oraz użyczenie floty samochodów. Ma ono na celu organizację podróży, która przełamuje stereotypy i granice. W ramach organizowanej wspólnie ze stypendystą wyprawy, zespół „Go Beyond” angażuje na swojej trasie wyprawy ludzi, społeczności, szkoły i lokalne władze, dzięki czemu inspiruje szeroką grupę osób.

Tegoroczne stypendium zostało przyznane zespołowi o wymownej nazwie „Pushing The Limits” („Przesuwanie Granic”), którego liderem jest Andy Campbell. Jest on niepełnosprawnym działaczem, który prowadzi aktywny styl życia i uprawia sporty ekstremalne, m.in. kajakarstwo, paralotniarstwo, kolarstwo ręczne. Swoją postawą udowadnia, że życie osoby poruszające się na wózku nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji.

– Życie jest przygodą, którą należy zbadać i poznać w każdym calu. Bycie osobą niepełnosprawną oznacza jedynie tyle, że trzeba być nieco bardziej pomysłowym i upartym, by dotrzeć tam, gdzie się chce. Dzięki Royal Geographical Society oraz firmie Land Rover będę miał szansę dotrzeć do miejsc, do których nie miałem szans pojechać wcześniej – podsumowuje Andy Campbell.

Stypendium Land Rovera „Go Beyond”, stworzone przy współpracy z Royal Geographical Society, zostało przyznane po raz pierwszy w 2007 roku. Jest to program skierowany wszystkich, którzy chcą przeżyć podróż poza własne granice. Stypendium obejmuje wsparcie logistyczne i sprzętowe, a także finansowe. W tym roku po raz pierwszy przyznano sumę 30 000 funtów, która stanowi dwukrotność dotychczasowego wsparcia.

Tegoroczna wyprawa w ramach akcji „Go Beyond” rozpoczęła się 8 czerwca w Londynie i ma trwać początku września 2012 roku. Załoga wyruszyła spod siedziby Royal Geographical Societ. Trasa prowadzi przez Francję, Szwajcarię, Niemcy, Austrię, Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, aż do wybrzeża Rumunii nad Morzem Czarnym. Ekipa porusza się specjalnie wyposażonymi Land Roverami, model Defender 110.

– Andy i jego zespół uchwycił ducha idei >>Go Beyond<<. Dla nas to ogromna przyjemność, że możemy wspierać ich działalność i dzięki temu pokazać innym, że należy przełamywać swoje granice i nigdy się nie poddawać – podsumowuje Mark Cameron, Land Rover Global Brand Experience Director.

Więcej informacji na temat całej akcji można znaleźć na stronie www.landrover.com.