LAND ROVER: WYCZYNOWE MODELE Z BOWLEREM

Bowler to brytyjski producent specjalistycznych samochodów rajdowych, współpracujący z Land Roverem od połowy lat 80. Jego samochody wyczynowe zawsze opierały się na technologii Land Rovera, a podpisane porozumienie sformalizuje i pogłębi kooperację obu marek.

Dzięki nawiązanej współpracy na drogi trafi model EXR S wyposażony w 5-litrowy silnik benzynowy V8 o mocy 550 KM, który zapewni przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy.

W ramach współpracy, pojazdy Bowlera będą wyposażone w układ napędowy i podwozie Land Rovera. Zgodnie z podpisaną umową, wszystkie samochody Bowlera zostaną oznakowane „Powered by Land Rover”, co podkreśli znaczenie Land Rovera w rozwoju znanej marki rajdowej.

– Wyczynowe Bowlery pokazują, do czego zdolne są samochody zbudowane w oparciu o technologię Land Rovera. Pozbawione wszelkich ograniczeń nakładanych na seryjne modele, ukazują potencjał drzemiący w produktach Land Rovera. Rozwinięcie współpracy między markami pozwoli naszym inżynierom bardziej elastycznie patrzeć na kwestię wytrzymałości i ekstremalnej wydajności – powiedział Mark Cameron, Land Rover Brand Experience Director.

Bowler jest światowym liderem w produkcji specjalistycznych samochodów rajdowych. Najnowszy model EXR został stworzony z myślą o pokonywaniu najtrudniejszych rajdów na świecie. EXR wykorzystuje zmodyfikowaną, wolnossącą jednostkę 5,0 l V8 Range Rovera Sport, ograniczoną zgodnie z wymogami FIA do 300 KM i 582 Nm.