LEXUS: UX ART 2021 – ZEN GARDEN ZWYCIĘZCĄ W KONKURSIE

Rozstrzygnięty został konkurs UX Art Car. W drugiej edycji zwyciężyła praca zatytułowana Zen Garden autorstwa Clap Studio z Walencji.

Jej inspiracją stał się tradycyjny japoński ogród do medytacji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Zwycięska praca to kompozycja wykonana z tysięcy papierowych płatków układających się we wzór na karoserii luksusowego, kompaktowego crossovera UX.

Monochromatyczne dzieło dwojga hiszpańskich artystów – Jordi’ego Iranzo i Angeli Montagud – zdobyło największe uznanie spośród sześciu zgłoszonych prac, zaprezentowanych przez hiszpański oddział marki. Zwycięski samochód wkrótce zostanie pokazany na ekskluzywnym wydarzeniu medialnym, którego gospodarzem będzie Lexus Spain.

Zdjęcia samochodu, oddające wyjątkowe szczegóły dzieła, wykonano na dziedzińcu madryckiego klubu Alma. Jego twórcy z Clap Studio ukończyli swoją pracę w ciągu miesiąca, inspirując się kluczowymi cechami modelu UX w zakresie technologii, projektowania, innowacji i detali.

W czasach, gdy świat potrzebuje przerwy i kontemplacji, praca Clap Studio jest tym ciekawsza i tym bardziej inspirująca. Dwoje artystów starało się pokazać świat, w którym ludzie i natura mogą współistnieć w harmonii.

– Naszą inspiracją jest ogród Zen, odzwierciedlający stan umysłu podczas medytacji: spokój i czystą, pełną świadomość – wyjaśniają.

Tradycyjny japoński ogród łączy wolny, nieokiełznany charakter natury, która zawsze znajdzie sposób na rozwój, z pełnymi precyzji i magii cechami, udoskonalanymi ludzką ręką: symetrią, technologią i innowacyjnością.

– Użyliśmy papieru jako ważnego elementu japońskiej kultury, pokrywając karoserię samochodu formami roślinnymi, które symbolizują rozkwit Lexusa, jednocześnie dodając mu objętości. Światło to kolejna istotna cecha japońskiej stylistyki i sztuki, która – w tym przypadku – przekształca Lexusa UX niemal w żywą istotę. W zależności od tonu, intensywności i kąta padania światła, instalacja mieni się różnymi kolorami i teksturami – wyjaśnia Angela Montagud.

W konkursie pokazano również dzieła artystów z Bilbao, Madrytu, Sewilli, Murcji i Barcelony. Wszystkie prace można zobaczyć pod adresem: https://www.lexusauto.es/estilolexus/lexusuxartcar/.

Lexus UX Art Car to konkurs hiszpańskiego oddziału Lexusa, którego celem jest łączenie typowej dla marki stylistyki z oryginalną ekspresją artystyczną.