LOS ANGELES 2011: LIMITOWANE VOLVO C70

Deska rozdzielcza pokryta skórą i 18-calowe felgi, to tylko niektóre wyróżniki limitowanego Volvo C70 Inscription. Ekskluzywna wersja auta powstała w oparciu o nową filozofię Volvo – „Volvo zaczyna się od Ciebie”. Samochód już w tym miesiącu trafi do sprzedaży, a jego roczną produkcję ograniczono do 2 000 egzemplarzy.

Nowa wersja wyposażenia – Inscription uwzględnia zmiany w zewnętrznej stylistyce samochodu, jak i we wnętrzu. Zewnętrznym wyróżnikiem samochodu są:
– 18” calowe czarne felgi;
– lakierowany wlot powietrza;
– światła LED do jazdy dziennej.

Z kolei we wnętrzu skupiono się na desce rozdzielczej, która teraz jest pokryta skórą, oraz dedykowanej tapicerce Sovereign Hide w tonacji czerni lub jasnego beżu.

Volvo C70 w wersji Inscription jest dostępne w trzech kolorach: czerń bazaltu (Black Stone), metaliczna czerń szafiru (Black Sapphire) oraz biel lodowca (Ice White). Nową wersję wyposażenia można zestawić ze wszystkimi wersjami silnikowymi dostępnymi w Volvo C70 – D3, D4 i T5.

C70 Inscription po raz pierwszy zostanie zaprezentowane na targach w Los Angeles Auto Show, który rozpoczyna się 16 listopada 2011 roku. Sprzedaż auta również rozpocznie się jeszcze w listopadzie, a jego roczna produkcja jest ograniczona do 2000 egzemplarzy.