M3 DTM W BARWACH BMW MOTOSPORT I CASTROL EDGE

W Walencji zaprezentowano nowy samochód zespołu Castrol EDGE. Zielone BMW M3 DTM będzie startować w wyścigach serii DTM w sezonie 2012. To wynik wieloletniej współpracy w zakresie technologii i sportów motorowych pomiędzy marką Castrol a BMW.

Nazwa Castrol EDGE znalazła się na eksponowanym miejscu jednego z sześciu samochodów BMW M3 DTM fabrycznego zespołu BMW Motorsport.

– Razem z marką Castrol świętowaliśmy wiele sukcesów na torach wyścigowych, nic więc dziwnego, że mamy zaufanie do jej produktów. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że współpracę możemy poszerzyć o serię wyścigów DTM. Castrol EDGE to marka, która idealnie pasuje do naszego nowego projektu – powiedział Jens Marquardt, szef BMW Motorsport.

Celem współpracy obu marek jest utrzymanie pozycji lidera w światowych sportach motorowych. Efekty partnerstwa BMW i Castrol można było zobaczyć w wielu dyscyplinach sportowych, jak na przykład Formuła 1, wyścigi serii WTCC czy wyczerpujące 24-godzinne wyścigi Le Mans i Nürburgring. Teraz Castrol EDGE ma swój udział w najbardziej oczekiwanym powrocie – bo po niemal dwóch dekadach – BMW do serii DTM.

– DTM to jedna z najbardziej spektakularnych serii wyścigowych w Europie, która zmusza kierowców, zespoły i samochody do największego wysiłku – powiedział Donald Smith, Castrol Sponsorship Manager. Wspólnie z naszym długoletnim partnerem, BMW Motorsport, jesteśmy gotowi stawić czoła tym wyzwaniom i zrobimy wszystko, by BMW zwyciężyło w wyścigach DTM. Tak, jak miało to miejsce w przeszłości.

DTM (od 2000 roku Deutsche Tourenwagen Masters, w latach 1984-1995 Deutsche Tourenwagen Meisterschaft) to najważniejsza seria wyścigowa samochodów turystycznych w Niemczech. Obok brytyjskiej BTCC jest najbardziej prestiżową europejską serią wyścigową w tej kategorii.

Technolodzy marki Castrol od blisko 40 lat współpracują z zespołem BMW Motorsport, aby zapewnić wsparcie techniczne zarówno podczas testów, jak i na torze. Ponadto Castrol EDGE jest główną marką rekomendowaną przez BMW dla ponad 3500 przedstawicielstw na całym świecie. We wszystkich nowych samochodach i motocyklach BMW stosuje się produkty Castrol: oleje silnikowe oraz przekładniowe, smary i inne.

Fot. Castrol