MAPAMAP: NOWA NAWIGACJA NA WAKACJE

MapaMap_tablice_4

MapaMap wspomaga kierowców zanim jeszcze wyruszą w wakacyjną podróż. W najnowszej aktualizacji wprowadzono wyświetlanie tablic drogowych na autostradach, numerowanie budynków na mapie oraz rozbudowano system informacji o korkach.

Specjalnie na wakacje zaktualizowano także mapę Polski wprowadzając nowo otwarte inwestycje drogowe ze szczególnym uwzględnieniem popularnych miejsc turystycznych. Najnowsza odsłona nawigacji MapaMap oznaczona numerem 7.6.


Zobacz także:
GPS / AUDIO


Nowa nawigacja wprowadza tablice drogowe na autostradach. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik zbliżający się do zjazdu z autostrady, który powinien wybrać aby nie zboczyć z wyznaczonej trasy, zostanie o nim odpowiednio wcześniej poinformowany. Tablice informacyjne pojawiające na ekranie nawigacji znacznie wcześniej niż te rzeczywiste na drodze, to istotne ułatwienie podczas każdej podróży, a szczególnie podczas wyprawy z dziećmi, gdy kierowcy znacznie trudniej skoncentrować się na drodze oraz znakach drogowych pojawiających się zazwyczaj w ostatniej chwili.

Producent MapyMap wprowadził również numerację budynków widoczną na mapie dla ponad pół miliona adresów. Dzięki niej podczas przeglądania mapy można łatwiej znaleźć dokładną lokalizację, co może być szczególnie przydatne przy odnajdywaniu kwater oraz innych miejsc noclegowych odwiedzanych przez turystów. Dane adresowe zostały także wzbogacone o informacje alfanumeryczne czyli rozszerzenia adresów o litery A, B,C itp. W chwili obecnej w nawigacji MapaMap można dotrzeć do ponad 2,7 miliona adresów z czego ponad pół miliona jest wyświetlona dokładnie na obrysie budynku widocznym na mapie.

MapaMap 7.6 wprowadza także modyfikacje w systemie informacji o korkach. Począwszy od tej wersji zmienia się sposób prezentowania natężenia ruchu na polskich drogach. Do tej pory prezentowane były zmiany natężenia ruchu na drodze, a od wersji 7.6 prezentowane będą średnie prędkości na danym odcinku drogi w konkretnych godzinach i dniach tygodnia.

Najnowsza wersja 7.6 zawiera również aktualny pakiet map cyfrowych Polski z II kwartału 20013. Do mapy dodano nowo powstałe inwestycje drogowe do których zalicza się:
– Autostrada A4 na odcinku Jarosław – Radymno;
– Droga ekspresowa S12/S17 Kurów zachód – Jastków;
– Droga ekspresowa S3 Międzyrzec-Sulechów;
– Południowa obwodnica Warszawy (POW) – S2;
– Ekspresowy odcinek S79 łączący lotnisko Chopina z POW;
– Ekspresowe połączenia Al. Jerozolimskich z POW;
– druga jezdnia ekspresowej obwodnicy Kielc;
– Węzeł Toruń Północ wraz ze zjazdami;
– trasa dojazdowa do mostu w Kwidzynie i nowy most na Wiśle;
– Obwodnica Leżajska i Szczawnej – Zdrój;
– trzeci etap obwodnicy Nowej Rudy;
– Droga łącząca Niemcy z Czechami (Sieniawka – Kopaczów);
– drugi etap Trasy Słowackiego w Gdańsku;
– ulica Nowolazurowa oraz Gierdziejewskiego w Warszawie;
– kilkadziesiąt nowych rond, dróg i ulic w całe Polsce.

Najświeższa edycja mapy zawiera 486 251 km dróg, 12 802 szczegółowe plany miast i miejscowości, ponad 309 tysięcy obiektów POI, zaznaczono strefy płatnego parkowania w 84 miastach, informacje o ograniczeniach prędkości na wszystkich drogach krajowych i w 155 miastach oraz oczywiście aktualną bazę fotoradarów.

Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą dokonać aktualizacji najświeższych map korzystając z letniej promocji na mapy w ramach której jednorazowa aktualizacja dostępna jest w cenie 39 zł. Letnia promocja potrwa do końca lipca 2013, a aktualizacje można zamawiać w serwisie internetowy www.MapaMap.pl.