MAREK SZKOPEK I TEAM RECYKL MISTRZAMI POLSKI

Rozegrana na torze Poznań czwarta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria przyniosła sukces zawodnikowi Automobilklubu Polski. Po raz kolejny Team Recykl dominował w klasie Supersport i dzięki dwóm zwycięstwom Marek Szkopek zapewnił już sobie tytuł Mistrza Polski.

Doskonale spisał się też Sebastian Zieliński, który był czwarty i trzeci, i awansował na drugie miejsce w punktacji sezonu WMMP. Prawie 80 punktów, które zdobyli zawodnicy zapewniło też dla Team Recykl tytuł zespołowy w klasie Supersport. W klasie Superbike ze zmiennym szczęściem startował jeżdżący manager zespołu, Bartek Lewandowski, który po siedmiu wyścigach sezonu jest dopiero 15 w klasyfikacji generalnej.

Dobrze wygląda też sytuacja w klasyfikacji Alpe Adria, gdzie Marek umocnił się na pozycji lidera i na trzy wyścigi przed końcem ma już 37 punktów przewagi nad Igorem Kalabem z Czech.

Bartek Lewandowski, manager Team Recykl, Superbike: Na początku chcę pogratulować Markowi tytułu indywidualnego i podziękować Sebastianowi za cenne punkty, które dały tytuł dla Team Recykl. Cieszę się, że wszystko co zaplanowaliśmy przed sezonem na razie się udaje i nasza ciężka praca daje rezultaty. Teraz, gdy w Polsce wszystko jest jasne musimy skoncentrować się na Alpe Adria i mistrzostwach Europy w Albacete. Mam nadzieję, że uda utrzymać się imponującą przewagę i dołożymy kolejny tytuł do tegorocznej kolekcji. Trzymajcie za nas kciuki.

Marek Szkopek (Automobilklub Polski), Mistrz Polski Supersport: Jestem bardzo szczęśliwy, że po 13 sezonach na torze wreszcie zdobyłem upragniony tytuł mistrzowski. Wiele razy było bardzo blisko, ale zawsze brakowało trochę szczęścia. Dziękuję Pirelli, mojemu mechanikowi i Team Recykl, ponieważ dzięki ich zaangażowaniu miałem do dyspozycji sprzęt na najwyższym poziomie. Teraz chcemy skoncentrować się na Alpe Adria i zdobyć kolejny tytuł w tym roku.