MARTIN PROKOP: SUKCESY SMARUJE MILLERS OILS

Powróćmy jeszcze raz do Rajdu Portugalii, rundy Mistrzostw Świata WRC 2012, rozegranego w okolicach Faro. Załoga Martin Prokop i Zdenek Hruza zajęła w nim znakomite piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Partnerem technicznym zespołu Czech Ford National Team (w barwach którego startuje Prokop) – dostawcą środków smarnych od 2010 roku jest Millers Oils.

Martin Prokop począwszy od tego sezonu używa najnowszej ewolucji Forda Fiesty RS WRC. W Rajdzie Monte Carlo zajął 9 miejsce, w kolejnej rundzie – Rajdzie Szwecji ponownie uplasował się na 9 pozycji.

Ford Fiesta RS WRC to samochód rajdowy najwyższej specyfikacji, z 1,6 litrowym silnikiem turbo, o mocy ponad 300 KM, z napędem na 4 koła, oraz sekwencyjną skrzynią biegów.

W silniku zastosowano olej Millers Oils CFS 10w50 NT, w skrzyni biegów i dyferencjałach olej CRX LS 75w140 NT – są to produkty z wyczynowej serii olejów Millers Oils Motorsport Nanodrive. W użyciu są także: Racing Brake Fluid 300+, Extracool, Alpine Antifreeze Extend, HiMol 20 oraz wiele innych produktów z gamy Millers Oils Motorsport.

Martin Prokop to rajdowy Mistrz Świata Juniorów (JWRC) z 2009 roku, regularny uczestnik cyklu SWRC w sezonach 2010 i 2011.

Po czterech rundach WRC 2012 Martin Prokop plasuje się na 10 pozycji.

Więcej informacji: www.millersoils.pl

POLECAMY: RAJD PORTUGALII 2012: WILLI WEYENS – GALERIA

ZOBACZ TEŻ GALERIĘ: RAJD PORTUGALII 2012: HIRVONEN WYKLUCZONY!