MAZDA: MODELE W CZOŁÓWCE RANKINGU TÜV 2013

Modele Mazdy uplasowały się w czołóce raportu usterkowości TÜV 2013, potwierdzając swoje dobre pozycje w rankingu w latach poprzednich. Mazda3 wykazała bardzo niewiele wad podczas przeglądów rejestracyjnych.

Średni wynik usterkowości wynoszący zaledwie 2,7 proc. daje Maździe3 drugie miejsce wśród samochodów dwu- i trzyletnich. Dla porównania, średnia dla tej grupy wynosi 6,1 proc. Również Mazda2 znalazła się wysoko w tej klasyfikacji – z udziałem wynoszącym 3,1 proc. zajmuje piąte miejsce w tej grupie wiekowej.

W grupie samochodów cztero- i pięcioletnich Mazda2 zajmuje drugie miejsce z wynikiem 4,8 proc., przy średniej dla tej grupy wiekowej na poziomie 10,6 proc. Wynik 8,7 proc daje Maździe2 szóste miejsce w grupie samochodów sześcio- i siedmioletnich (średnia: 17,2 proc.), a w grupie pojazdów ośmio- i dziewięcioletnich – ósme miejsce z wynikiem 14,2 proc.

Zaraz przed nią, na miejscu siódmym, z wynikiem usterkowości 13,4 proc. sklasyfikowana została
Mazda MX-5, co ponownie potwierdza jej opinię niezawodnego roadstera. To samo miejsce model MX-5 zajął też w klasie modeli dziesięcio- i jedenastoletnich; tutaj wynik wynosił 19,7 proc.

Wyniki raportu usterkowości TÜV 2013, który sporządzono na podstawie analizy ponad ośmiu milionów badań rejestracyjnych w okresie od lipca 2011 do czerwca 2012 r., stanowią kolejny dowód niezawodności i długoterminowej jakości modeli Mazdy.