MAZDA ROUTE3: SĄ W MOSKWIE – TERAZ WARSZAWA

Mazda 1_Route3-23

Wyprawa „Mazda Route3 – Hiroshima to Frankfurt Challenger Tour 2013” bezpiecznie dotarła do Moskwy po 23 dniach wyczerpującej jazdy i pokonaniu około 12 500 km.

Wszystkie Mazdy3 biorące udział w wyprawie są nadal w świetnej formie, udowadniając swoją wytrzymałość i niezawodność. Zgodnie z planem, samochody kontynuują swoją podróż na zachód. 5 Września dotrą do Warszawy.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
MAZDA ROUTE3
NOWA MAZDA3 HATCHBACK: TRWAJĄ ZAMÓWIENIA (CENY)


Uczestnicy wyprawy odwiedzili największą rosyjską elektrownię i przejechali odcinkiem trasy Chuysky, jednej z najstarszych dróg na świecie. Zatrzymali się również nad jeziorem Czany, dużym zbiornikiem słodkowodnym, zamieszkiwanym, według okolicznych mieszkańców, przez wodnego potwora-ludożercę. Dalej na zachód, załogi Mazd3 zwiedziły jaskinie lodowe w Kungur, obfitujące w rozległe groty i przedziwne formacje lodowe. Podczas przeprawy z Azji do Europy przez góry Ural uczestnicy zatrzymali się przy dwóch najsłynniejszych rosyjskich kremlach – kazańskim i niżnowogrodzkim.

Mazda 2_Route3-17

W Moskwie wzięli udział w „Festival of Speed”, rosyjskim odpowiedniku angielskiego „GoodWood Festival”. Zespół Mazda Route3 zdominował tegoroczny pokaz sportów motorowych: nawet jeśli nie wygrał wyścigu na torze, to z pewnością zdobył serca dziesięciotysięcznego tłumu bawiącego się w moskiewskim kompleksie sportowym Łużniki. Ciepłe przyjęcie uczestników wyprawy i samochodów przypominało atmosferę na imprezach organizowanych na trasie przez lokalne kluby Mazdy3.

Biorąc pod uwagę przebyte kilometry – przejazd przez większość terytorium Rosji po często sypiących się lub nieutwardzonych drogach z mnóstwem niebezpiecznych dziur – i liczne przypadki przebicia opon, nowe Mazdy3 sprawują się bardzo dobrze. Nawet przygoda z zanieczyszczoną benzyną i kamień wielkości arbuza nie zdołały zatrzymać samochodu numer siedem.

Dzisiaj ostatnia grupa uczestników jazdy próbnej rozpoczyna siódmy odcinek trasy. Obejmuje on ostatnie 2 500 km i wiedzie przez trzy stolice europejskie – Mińsk, Warszawę i Berlin – na Salon Samochodowy we Frankfurcie, gdzie cztery z ośmiu samochodów zostaną zaprezentowane publiczności.

– Dwa aspekty tej podróży cieszą mnie najbardziej: po pierwsze, doskonała sprawność samochodów w warunkach gorszych od oczekiwanych; i po drugie, serdeczność ludzi spotykanych na trasie. Wszędzie, gdzie pojawią się Mazdy3, ludzie uśmiechają się i machają ręką, a czasem nawet biją brawo. Samochody są prawdziwą atrakcją – powiedział Jerome de Haan, Dyrektor PR Mazda Motor Europe.