MAZDA: RUSZA KONKURS DESIGN 2013 Z NAGRODAMI

Mazda 1_Design_300

Po raz czwarty Mazda Motor Poland organizuje konkurs dla projektantów, grafików oraz osób, które pasjonują się wzornictwem i tworzeniem form przestrzennych. Tematem tegorocznej edycji jest Torba KODO.

Jest to nawiązanie do stylizacji samochodów Mazda. KODO: Dusza ruchu czerpie inspirację z żywiołów i dynamiki przyrody, mocy, piękna i ekspresji charakterystycznej dla świata zwierząt oraz pozwala nawet statycznym przedmiotom nadać dynamikę formy.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować dowolną torbę. Nie są oni ograniczeni ich rodzajem – wśród projektów mogą znaleźć się zarówno ozdobne damskie torebki, jak i funkcjonalne pokrowce, torby podróżne czy walizki. Zgłoszone prace będą oceniane pod kątem oryginalności, innowacyjności, estetyki oraz nawiązania do motywu KODO. Jednym z kryterium konkursu jest także realność wdrożenia projektu. Dodatkowe wyróżnienie organizatorzy przewidzieli dla osób, które podejmą się zaprojektowania torby dla płci przeciwnej.

– Dzięki tej rywalizacji chcemy zobaczyć jak kobiety i mężczyźni postrzegają swoje wzajemne potrzeby. Czy mężczyźni znajdą sposób na uporządkowanie przepastnych damskich torebek? W jakiej torbie kobiety zamkną mężczyznę? Liczę, że inspirujące odpowiedzi na te pytania przyniosą projekty nadesłane w tegorocznej edycji konkursu – mówi Janusz Kaniewski, przewodniczący jury.

Projekty toreb oceniać będzie w tym roku także Joanna Klimas – jedna z najbardziej znanych polskich projektantek mody, twórczyni polskiego minimalizmu.

– Torba to złożony element stylistyczny. Może zarówno dopełniać strój jak i stać się wartością samą w sobie – elementem obrazującym naszą osobowość. Podczas tworzenia linii toreb przekonałam się, że połączenie elegancji, funkcjonalności i jakości nie jest łatwą sztuką – mówi Joanna Klimas.

– Co roku jesteśmy otwarci na pomysły wszystkich projektantów. Nie ograniczamy uczestników doświadczeniem ani wykształceniem: to konkurs dla wszystkich, którzy mają w głowie ciekawy pomysł na Torbę KODO i chcą nam go pokazać – podkreśla Janusz Kaniewski.

– Temat konkursu może wydawać się szczególnie atrakcyjny dla projektantów mody. Jednak jestem bardzo ciekawa tych projektów, które wyjdą spod ręki osób nie związanych z projektowaniem ubioru. Torba KODO w konkursie Mazda Design 2013 ma niejedno oblicze – może przybrać znaczenie ozdobne lub niezwykle praktyczne – dodaje Joanna Klimas.

Konkurs Mazda Design 2013 rozpocznie się 2 kwietnia i potrwa do 10 maja. Rywalizacja prowadzona będzie na stronie internetowej www.mazdadesign.pl, gdzie uczestnicy będą mogli wgrywać swoje prace graficzne. Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest ukończenie 18 roku życia.

Prace konkursowe oceniać będzie profesjonalne jury. W jego składzie znajdą się: Ikuo Maeda – główny projektant Mazdy, Janusz Kaniewski – niezależny car designer (Kaniewski Haute Design), Joanna Klimas – projektantka mody i Jan Godlewski – laureat nagrody Grand Prix Mazda Design 2012.

Oprócz jurorów, na prace konkursowe swoje głosy będą mogli oddać również internauci. Autor najwyżej ocenionego projektu otrzyma nagrodę. Oficjalne wręczenie nagród i ogłoszenie listy zwycięzców nastąpi pod koniec maja br.

Tegoroczna edycja Mazda Design realizowana będzie przy współpracy z festiwalami Wawa Design Festiwal.

NAGRODY W KONKURSIE MAZDA DESIGN 2013

– Nagroda Grand Prix
Nagroda pieniężna w wysokości 15 tysięcy złotych i opłacony podatek od nagrody, prezentacja projektu na wystawie Festiwalu Wawa Design oraz Mazda6 na tygodniowy wyjazd wakacyjny.

– Wyróżnienie za projekt dla płci przeciwnej
Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

– Wyróżnienie za projekt z fantazją
Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.

– Nagroda dla najwyżej ocenionego projektu przez internautów
Walizka podróżna i zegarek sportowy Mazda.