MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: CHMIELEWSKI DLA MISTRZÓW

JChmie_4570

Już dziś o godzinie 19:00 widowiskowym prologiem w samym centrum Wieliczki rozpocznie się już ósma edycja Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Na trasę „właściwego” Memoriału zawodnicy ruszą w niedzielę punktualnie o 11:00 spod „Solnego Miasta”. W dwudniowej imprezie upamiętniającej nieodżałowanych Mistrzów weźmie udział prawie trzydzieści załóg, w tym zespoły, znane z występów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.

sponsorenault


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Jedną z załóg w klasie 2 (samochody o pojemności do 2000 cm3) stanowić będą Jan Chmielewski i Monika Chmielewska, którzy wystartują w Wieliczce Citroënem DS3-R3T.

Jan Chmielewski: Jak wiecie po absencji na pierwszej rundzie RSMP Rajdzie Arłamów, bardzo się cieszę, że nie zabraknie nas na starcie ósmego już Memoriału Januszu Kuliga i Mariana Bublewicza. Nie jedziemy się ścigać – nie wynik jest dla nas najważniejszy. Jak co roku jedziemy oddać hołd wielkim kierowcom, którzy zarażali nas pasją do rajdów. Stojąc przy odcinkach obserwowałem ich wspaniałą jazdę i podziwiałem ich umiejętności. Co roku niezwykle cieszy ogromne zainteresowanie ze strony kibiców wielicką imprezą, a po naszych przejazdach atmosfera w parku serwisowym jest naprawdę mocno budująca, bo pokazuje jak dużą popularnością cieszą się rajdy samochodowe w naszym regionie. Poza tym jest to okazja do spotkania wielu znajomych. Dodatkowo, po raz kolejny – po bardzo miło wspominanej Barbórce pojadę z moją żoną Moniką jako pilotem, więc już nie mogę doczekać się startu. Jedyne co nam pozostało to trzymać kciuki za utrzymanie się dobrej pogody przez cały weekend, bo dziś w Małopolsce było ponad 20 stopni.

Monika Chmielewska: Pierwszy raz będę miała okazję wystartować w Memoriale i uczcić pamięć dwóch znakomitych kierowców. Jest mi bardzo miło, że Janek kolejny raz obdarzył mnie zaufaniem i zaproponował wspólny start, choć Barbórka Warszawska miała być naszą jednorazową przygodą. Nie mogę doczekać się emocji towarzyszących startowi zwłaszcza, że przy trasie Memoriału co roku bardzo licznie stawiają się kibice. Nasi wspaniali mechanicy z Race Rent montują dla mnie najmniejszy fotel jaki mają na warsztacie, naszą niezawodną elektrownię WESEM oraz wprowadzają ostatnie poprawki do naszego samochodu i już dziś meldujemy się w Wieliczce.

Sponsorami startu w 8. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza są: WESEM, dystrybutor narzędzi marki NEO, REVICO, M-CARS Dealer BMW, CHEMOSERVIS-DWORY S.A., a patronat medialny sprawują Radio RMF FM i magazyn “Eurostudent”. Za przygotowanie samochodu odpowiada Race Rent.