MERCEDES: ACTROS CIĘŻARÓWKĄ ROKU 2012 W POLSCE

Foto Tomasz Jodlowski all rights reserved www.tomaszjodlowski.com

Mercedes-Benz był głównym bohaterem „Spotkań Trakerskich” w Krakowie. Nowy Actros poprowadził konwój ciężarówek przejeżdżający głównymi ulicami miasta, zaś swój ciągnik zaprezentował Mariusz „Pudzian” Pudzianowski.

Przedstawiciele „Gwiazdy” uroczyście odebrali również nagrodę „Ciężarówki Roku 2013 w Polsce”. Jubileuszowe, 20-te Spotkania Trakerskie odbyły się na lotnisku Czyżyny w Krakowie. Jak co roku tłumnie przybili na nie miłośnicy „ciężkiej motoryzacji”, właściciele najciekawszych egzemplarzy samochodów ciężarowych oraz całe rodziny z dziećmi.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Główną gwiazdą Spotkań okazał się Mercedes-Benz. To właśnie nowy Actros pojechał na czele tradycyjnego konwoju samochodów ciężarowych ulicami Krakowa. Za kolumną zielonych ciągników spod znaku „Gwiazdy” jechały kolorowe, tuningowane pojazdy, których właściciele przez cały rok przygotowywali się do ich prezentacji.

Po dotarciu na lotnisko, przedstawiciele organizatorów oficjalnie ogłosili wyniki tegorocznego plebiscytu na Ciężarówkę Roku 2013 w Polsce. Okazało się, że czytelnicy magazynu „Polski Traker” ponad 40 proc. głosów oddali właśnie na nowego Actrosa, który ze znaczną przewagą nad konkurencją uzyskał ten zaszczytny tytuł już po raz drugi z rzędu. Christoph Stemmer, jak na szefa sprzedaży samochodów użytkowych Mercedes-Benz przystało, przyjechał po nagrodę… właśnie Actrosem!

Foto Tomasz Jodlowski all rights reserved www.tomaszjodlowski.com

– Cieszymy się, że nasze pojazdy zostały uhonorowane tą szczególną nagrodą – powiedział Stemmer po polsku. Zrobimy wszystko, aby dalej budować zaufanie do pojazdów MB – zarówno wśród klientów, jak i kierowców.

Stanowisko Mercedesa odwiedziło mnóstwo osób zainteresowanych marką i motoryzacją, w tym całe rodziny z dziećmi. Wizyty nie mógł sobie także odmówić Mariusz Pudzianowski, w którego firmie transportowej jeździ specjalnie dla niego przygotowany Actros z kabiną Giga Space i 510-cio konnym silnikiem.

– Jestem bardzo zadowolony z wyników spalania nowego Actrosa – to lider oszczędności w mojej flocie – tłumaczy Pudzian, którego firma posiada 12-cie pojazdów różnych marek. Aktualnie czekam na dostawę bliźniaczego Actrosa. Oboma jeździć będą moi najlepsi kierowcy, na najbardziej prestiżowych trasach.

Po udzieleniu wywiadów, do siłacza ustawiła się długa kolejka fanów, którzy mogli od niego na stanowisku Mercedesa uzyskać autograf.

Foto Tomasz Jodlowski all rights reserved www.tomaszjodlowski.com