MERCEDES I DUNLOP: RAZEM W AMG DRIVING ACADEMY POLAND

AMG Driv1

Mercedes-AMG i Dunlop w tym roku zaczynają współpracę w Polsce w ramach projektu AMG Driving Academy Poland. Producent opon został właśnie oficjalnym partnerem i dostawcą opon dla floty akademii jazdy.

Usłyszeć na żywo ryk silników sportowego auta, poczuć na własnej skórze dreszcz emocji i poprowadzić jedno z najlepszych aut wyścigowych, wyposażone w doskonałe ogumienie – to marzenie niejednego kierowcy…


Zobacz relacje:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

Dzięki umowie wszystkie samochody Mercedes-AMG, biorące udział w programie, zostaną wyposażone w najwyższej jakości opony Dunlopa, takie jak Ultra High Performance Dunlop Sport Maxx Race, znane chociażby ze zwycięskich wyścigów w Nürburgring. Dzięki temu klienci AMG będą mogli osobiście przekonać się nie tylko o klasie sportowych aut Mercedesa, ale także o niezwykłych osiągach opon Dunlopa.

AMG Driv2

Wyścigowa mieszanka, z jakiej wykonano oponę Dunlop Sport Maxx Race, zapewnia wyjątkową przyczepność i krótką drogę hamowania. Dodatkowo powłoka hybrydowa, w jaką zostało wyposażone to ogumienie, ogranicza odkształcanie się opony przy dużych prędkościach, co wpływa na udoskonaloną precyzję i stabilność jazdy.

– Cieszymy się, że dzięki współpracy z AMG Driving Academy Poland wielu polskich kierowców będzie mogło doświadczyć prawdziwej przyjemności ze sportowej jazdy i sprawdzić pełnię możliwości, jakie oferują opony naszej marki. Szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów pozwolą w bezpiecznych warunkach sprawdzić nie tylko potencjał mocnych aut wyposażonych w opony Dunlop, ale też przyniosą kierowcom nowe umiejętności, które z pewnością przydadzą się w codziennej jeździe samochodem – powiedział Marcin Nowomiejski, brand manager Dunlop i Fulda.

– Współpraca pomiędzy firmą Mercedes-Benz a Dunlopem ma zarówno charakter lokalny, jak i ogólnoeuropejski. Od początku sezonu 2014 Dunlop jest oficjalnym oponiarskim partnerem AMG Driving Academy. Jest to zwieńczenie wieloletniej współpracy naszych marek – Dunlop już od kilku lat dostarcza ogumienie na pierwsze wyposażenie do kolejnych modeli aut Mercedesa-AMG – powiedział Paweł Miszkowski, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Mercedes-Benz Cars.

AMG Driv3

AMG Driving Academy Poland zrzesza kilkunastu polskich trenerów, którzy po miesiącach szkoleń i przygotowań dołączyli do grona ponad 100 doświadczonych, związanych ze sportem samochodowym instruktorów w AMG Driving Academy. W ramach projektu kierowcy będą mogli usiąść za kółkiem takich aut, jak A 45 AMG, CLA 45 AMG Shooting Brake, CLS 63 AMG czy AMG GT oraz brać udział w specjalnych imprezach oraz testach organizowanych głównie na torach wyścigowych „Kielce” oraz „Poznań”.

Natomiast spragnieni silniejszych wrażeń będą mogli nabrać wyścigowego doświadczenia poza granicami naszego kraju, ale zawsze pod okiem polskich instruktorów AMG.

Dunlop to marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company.