MINI: LIFE BALL MINI NA AUKCJĘ W WIEDNIU

MINI Paceman

Po raz trzynasty z rzędu MINI przekazuje jeden ze swoich modeli na aukcję charytatywną podczas wiedeńskiego Life Ball. Zanim auto trafi pod młotek aukcyjny i wesprze pulę przeznaczoną na walkę i zapobieganie HIV i AIDS, najpierw – jak zawsze – trafi w ręce światowej sławy projektanta.

W tym roku licytowane będzie MINI Paceman, najmłodszy i siódmy model z rodziny, który będzie nosić ślad twórczości ikony mody Roberta Cavalli’ego.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Dołączy on do grona światowej sławy marek odzieżowych, takich jak DSQUARED, Diesel i Missoni, które w przeszłości przekształciły kilka modeli MINI w sensacyjne unikatowe perełki. Do tej pory aukcje marki podczas Life Ball przyniosły łączne wpływy przekraczające pół miliona euro.

Life Ball MINI z autografem

W ręce Cavalli’ego trafiło MINI Paceman, miejski samochód typu Sports Activity Coupé o sportowym designie i sylwetce coupé. Niekonwencjonalny styl Cavalli’ego doskonale współgra z modelem MINI Life Ball: w swoim kreatywnym projekcie karoserii pokrytej opalizującym lakierem, który mieni się od czerni do brązu w zależności od padania światła, włoski projektant akcentuje dynamicznie rozciągnięte linie. Wyraziste logo Roberta Cavalli’ego zdobi dach MINI Paceman, który wydaje się unosić nad nadwoziem.

– Ozdobienie MINI było dla mnie niezwykle ekscytującym, fascynującym zadaniem – mówi Roberto Cavalli. Samochód stanowił pole do popisu dla mojej kreatywności, wreszcie mogłem zastosować coś wyjątkowego, co osobiście wynalazłem i stosuję już od lat w moich samochodach: to wyjątkowy opalizujący lakier, który zmienia kolor w zależności od kąta padania światła. Praca związana z kreatywnym projektem i jego wykonaniem była niezwykle przyjemnym doświadczeniem, podobnie jak samo przekształcanie kultowego MINI w unikatowe MINI by Cavalli, uzupełnione podpisem Cavalli’ego na dachu i stylizacją wnętrza a ‘la Cavalli, którego odkrycie była naprawdę niesamowitym doznaniem.

Cavalli zaistniał na pokazie mody podczas Life Ball już w 2001 roku. W tym samym roku MINI przystąpiło do partnerskiej współpracy na rzecz owej imprezy charytatywnej. Dwanaście lat później Roberto przekształcił najnowszy model z rodziny MINI w prawdziwie kolekcjonerski rarytas.

24 maja 2013 r. MINI Paceman zostanie oficjalnie zaprezentowane podczas oficjalnego otwarcia nowego sklepu Cavalli’ego w Wiedniu „Goldenes Quart1er”.

To unikatowe MINI zostanie zlicytowane w Sali Ceremonii w wiedeńskim pałacu Hofburg podczas AIDS Solidarity Gala. Rozpoczęcie aukcji nastąpi w sobotę 25 maja o godz. 17.00.