MINI: NOWY LAKIER DLA MODELI COUNTRYMAN I PACEMAN

Mi 1_132047

MINI rozszerza swoją paletę lakierów oferowanych do nowych modeli o nowy, wyjątkowo ekskluzywny lakier. Dla sportowych wersji MINI w limitowanej serii specjalnej modeli Countryman i Paceman dostępny jest teraz także metalizowany lakier Frozen Black.

Swym głębokim, połyskującym, mieniącym się matowo połyskiem podkreśla on jakość karoserii. Pokrycie nowym lakierem Frozen Black karoserii, dachu i wszystkich innych elementów dostępne jest dla modeli MINI Cooper S Countryman, Cooper SD Countryman, Cooper S Paceman, Cooper SD Paceman, a także John Cooper Works Countryman i John Cooper Works Paceman.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Lakierowanie warstwą Frozen Black metallic odbywa się w ramach wymagającego i stosowanego tylko przez BMW Group procesu. Specjalna procedura lakiernicza, która oprócz innowacyjnej technologii wymaga indywidualnej pracy ręcznej ludzi, jest wdrażana obecnie także w austriackiej fabryce partnera BMW Group, Magna Steyr w Grazu, gdzie produkowane są modele MINI Paceman i MINI Countryman.

Mi 2_132056

Wyjątkowość procesów związanych ze stosowaniem tego lakieru polega m.in. na specjalnym gruntowaniu blach, by zoptymalizować przyleganie lakieru oraz zapewnić najlepszą ochronę antykorozyjną, przez koloryzujące warstwy aż po specjalny lakier bezbarwny, który dzięki domieszce krzemianów pozwala uzyskać zarówno w sferze wizualnej, jak i dotykowej matowy efekt końcowy.

Dodatkowe elementy karoseryjne , jak zderzaki, fartuchy, nakładki na lusterka i inne, specyficzne dla konkretnych wersji, są pokrywane lakierem Frozen Black metallic oddzielnie. Ze względu na to, że proces lakierowania jest tak specyficzny, wymagający i czasochłonny, liczba samochodów, jakie można pokryć tym nowym kolorem, jest limitowana.

Lakier Frozen Black metalic jest wysokiej pod względem odporności na ścieranie i jednorodności barwnej. Jest odporny na działanie warunków pogodowych oraz mycie, choć podczas mycia ręcznego należy zachować ostrożność – czyszczenie nalotów z użyciem wosku lub past może dać w efekcie niepożądany efekt połysku. Dlatego BMW Group proponuje produkty kosmetyczne opracowane specjalnie z myślą o myciu i zabezpieczaniu tego lakieru.

Mi 4_132048