MITSUBISHI: OUTLANDER PHEV 2020 NA PODIUM RANKINGU

Dwa miesiące temu, w kwietniu br. rynkowy debiut w Polsce, miał model Mitsubishi czyli Outlander PHEV 2020. Model odnotował już swoje pierwsze poważne sukcesy.

Wspiął się bowiem na drugie miejsce w rankingu wartości rezydualnych sporządzanym przez specjalistów z firmy Eurotax.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Nowy Outlander PHEV, SUV z elektrycznym napędem hybrydowym z zasilaniem z gniazdka (plug-in), jest także drugim najczęściej kupowanym modelem w segmencie w naszym kraju.

Specjaliści z Eurotax, którzy przygotowują prognozy wartości rezydualnych samochodów dostępnych na polskim rynku, sporządzili ranking takich wartości. Nowe Mitsubishi znalazł się na drugim miejscu tego zestawienia, wyprzedzając takie modele, jak Volvo XC90, Skoda Superb, Peugeot 3008 czy BMW 3. Na pierwszej pozycji umieszczono Forda Kugę i BMW X5.

Analiza, w której uwzględniono 10 modeli, zakłada przebieg 40 000 km w ciągu 24 miesięcy. Na tak wysoką ocenę modelu Outlander PHEV 2020 z pewnością miały wpływ znakomite warunki aż 8-letniej gwarancji na baterię trakcyjną i niski koszt eksploatacji. Koszt ładowania do pełnej pojemności całkowicie rozładowanego akumulatora wynosi około 6 złotych.

Całkowite koszty eksploatacji nowego modelu są dodatkowo obniżone za sprawą braku skrzyni biegów i mniejszym obciążeniom części mechanicznych (szczególnie silnika spalinowego), podczas, gdy części napędu elektrycznego oraz komponenty elektroniczne są niemal bezobsługowe. Zużycie paliwa jest znacznie niższe, niż w porównywalnym samochodzie z klasycznym układem napędowym.

Zalety samochodu uzupełnia poszerzona gwarancja producenta. Na baterię trakcyjną MMC oferuje gwarancję aż na 8 lat do 160 000 km, jako dodatek do standardowej, 5-letniej gwarancji na wszystkie elementy, jaką Mitsubishi Motors udziela na swoje samochody wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package.

Drugi wśród aut PHEV w Polsce

Nowy Outlander PHEV 2020 zanotował także w kwietniu i maju drugi najlepszy wynik sprzedaży wśród aut z napędem PHEV plasując się jedynie za Skodą Superb i przed modelami Kia Xceed, BMW X5, Ford Kuga, Peugeot 3008, BMW 3, Mini Countryman oraz Volvo XC90 i XC60.

Popularność modelu wynika z funkcjonalności SUV-a, dobrze wyciszonego i wyposażonego wnętrzea, dynamiki elektrycznego napędu na cztery koła oraz dużego zasięgu i łatwości ładowania baterii (także ze zwykłego gniazdka 230 V), w połączeniu z rekordowo niską emisją CO2. Ważnym atutem jest także jego wszechstronność.

Pojazd może być napędzany wyłącznie silnikami elektrycznymi – np. w strefie bezemisyjnej natomiast napęd hybrydowy umożliwia dłuższą podróż. Nowy model to jedyny pojazd PHEV w klasie SUV, który może być ładowany ze stacji szybkiego ładowania.

Miesięczne raty przy zakupie Mitsubishi Outlandera PHEV 2020 startują już od 1 140 zł netto miesięcznie w przypadku leasingu operacyjnego Lease & Go skierowanego do przedsiębiorców oraz 1 996 zł brutto dla kredytu.

TOP10 sprzedaży modeli PHEV w Polsce w okresie IV-V 2020
(odpowiednio: miejsce w rankingu sprzedaży 2020 – sprzedaż IV-V br. – RV 40 tys. km przebiegu i 24 miesiące – miejsce
w rankingu RV)

Źródło: Eurotax i IBRM Samar