MITSUBISHI: RUSZYŁA SPRZEDAŻ SYSTEMU DENDO DRIVE HOUSE

mitsubi-phev1

Mitsubishi rozpoczęło limitowaną sprzedaż w Tokio Dendo Drive House (DDH) – domowego systemu Vehicle- To- House (V2H).

MMC ogłosiło koncepcję i plan uruchomienia pakietu wraz z serwisem w marcu 2019 r., podczas salonu samochodowego Geneva Auto Show.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Jest to pierwszy etap sprzedaży DDH na świecie, a MMC planuje rozszerzyć ofertę na rynki zagraniczne.

DDH to kompleksowy system składający się z bateryjnego pojazdu elektrycznego Mitsubishi (EV) lub pojazdu hybrydowego ładowanego z gniazdka (PHEV), dwukierunkowej ładowarki, paneli słonecznych i domowego akumulatora energii elektrycznej. System jest zaprojektowany tak, aby był po łatwym montażu stawał się integralną częścią domowej instalacji elektrycznej.

mitsubi-phev3

Mitsubishi DDH pozwoli naładować samochód EV/ PHEV w domu z wykorzystaniem energii słonecznej i dostarczyć energię elektryczną z pojazdu do zasilania domowej instalacji elektrycznej. Dostarcza realne korzyści, które obejmują oszczędności w kosztach energii elektrycznej i zapewnienie awaryjnego źródła zasilania.

Jest on pomyślany jako usługa do kompleksowego zakupu dostępna w salonach MMC, która obejmie sprzedaż, instalację i przeglądy serwisowe składników systemu.

mitsubi-phev2

Korzyści, jakie niesie DENDO Drive House (DDH):
– Pakiet DDH może przyczynić się do stworzenia społeczności niskoemisyjnej, wykorzystując energię wytwarzaną przez panele słoneczne do zasilania urządzeń gospodarstwa domowego lub do zapewnienia mocy wymaganej do korzystania z pojazdów EV/ PHEV;
– DDH zapewnia awaryjne źródło zasilania, które może wykorzystać energię z akumulatora samochodu w pełni elektrycznego (BEV) lub ładowanej z gniazdka hybrydy (PHEV) lub z akumulatora domowego do zasilania domowych odbiorników energii elektrycznej;
– DDH będzie oferowany jako kompletny pakiet w salonach dealerskich Mitsubishi, co ułatwi klientowi zakup wszystkich kompatybilnych komponentów systemu.

Mitsubishi Motors pracuje nad tym, by elektryfikację pojazdów wykorzystać do uczynienia życia społeczności klientów bardziej komfortowym i wygodnym. Dzięki DDH pojazdy elektryczne wybierane są jako niosący realne korzyści środek transportu, z uwzględnieniem jazdy oraz parkowania, i mogą być bezproblemowo zintegrowane z domem.

DDH jest propozycją wnoszącą nową wartość dodaną do postępującej elektryfikacji pojazdów.