MOTOGP: DWUSETNE ZAWODY DLA BRIDGESTONE

01.Bor Dobrin

Po ponad dziesięciu latach dominacji w wyścigach motocyklowych, firma Bridgestone świętuje dwusetne zawody Grand Prix MotoGP przejechane przez zawodników na oponach marki.

Od czasu pierwszego zwycięstwa w Mistrzostwach Świata MotoGP w 2007 roku i zostania pierwszym w tych zawodach wyłącznym dostawcą opon w 2009, tegoroczny wyścig Grand Prix w Misano jest kolejnym ważnym etapem w długiej i owocnej współpracy z serią.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Z okazji dwusetnego Grand Prix Bridgestone odbyła się druga edycja prestiżowego konkursu fotograficznego. Po inauguracyjnej edycji konkursu na cześć setnego zwycięstwa Bridgestone w MotoGP w 2012 roku, w tym roku tematyka konkursu utrzymana była w duchu nowej kampanii Bridgestone zatytułowanej „Everywhere”, kojarzącej się ze spontanicznością i wrażeniami z podróżowania.

Najlepsze trzy zdjęcia wybrane przez panel ekspertów zostały ogłoszone podczas ceremonii wręczenia nagród GP w Misano. Zwycięskie zdjęcie Bora Dobrinowa idealnie pokazuje emocje i pasję pierwszego zwycięstwa Marka Marquéza podczas tegorocznego Grand Prix Stanów Zjednoczonych. Zdjęcie to nie tylko ukazuje zwycięstwo pojedynczego zawodnika, lecz także dowodzi, jak ważny jest dobry, wspierający team. Dwadzieścia najlepszych prac konkursowych pokazano podczas Grand Prix na specjalnym stanowisku Bridgestone w Misano. Można je także zobaczyć na stronie bridgestonenewsroom.eu.

Firma Bridgestone jako producent opon już spogląda w przyszłość, by pomagać tym najbardziej prestiżowym wyścigom motocyklowym…

Bridgestone i MotoGP w skrócie
– 2002: Kanemoto Racing i Proton Team KR pierwszymi zespołami jeżdżącymi na oponach Bridgestone;
– 2007: Pierwsze Mistrzostwa Świata MotoGP wygrane na oponach Bridgestone przez Caseya Stonera i zespół Ducati;
– 2008: Kolejne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata za sprawą legendarnego Valentino Rossiego na motocyklu Fiat Yamaha wyposażonym w opony Bridgestone;
– 2009: Bridgestone zostaje pierwszym wyłącznym dostawcą opon Mistrzostw Świata FIM MotoGP;
– 2012: Bridgestone świętuje setne zwycięstwo na swoich oponach w Misano;
– 2013: Misano jest także areną dwusetnych zawodów Grand Prix MotoGP rozgrywanych na oponach Bridgestone.