MV AGUSTA I ALPINE: LIMITOWANA EDYCJA MOTOCYKLA

Alpine i MV Agusta nawiązały współpracę mająca na celu wspólne zaprojektowanie i wprowadzenie do produkcji limitowanej edycji 110 motocykli.

Superveloce wpisuje się w stylistykę Alpine A110 – uosabia elegancję i zapewnia emocje z jazdy po każdej drodze.


Zobacz także:

MOTOCYKLE

ROZMAITOŚCI


 

Podczas współpracy niezwykle ważne okazała się pasja fanów marek MV Augusta i Alpine, którzy cenią design i produkty stworzone z dbałością o detale. Obie firmy łączą także wieloletnie tradycje startów w zawodach sportowych oraz dążenie do zapewniania nowatorskich, przyszłościowych rozwiązań, które nawiązują do tradycji obu marek.

Model Superveloce Alpine jest wyposażony w 3-cylindrowy, rzędowy silnik MV Agusta o mocy 147 KM przy 13 tys. obr./min. Maksymalna prędkość jednostki wynosi ponad 240 km/h. Dodatkowo dostępny będzie szeroki wybór akcesoriów zaprojektowanych specjalnie z myślą o limitowanej edycji.

Motywy graficzne, detailing oraz akcesoria są ozdobione charakterystycznym emblematem Alpine. Podobnie jak model A110, motocykl Szapewnia imponujące osiągi, niezrównaną zwrotność i właściwości jezdne. Pracownicy Monaco Design Studio, działu MV Augusta, w którym powstają ekskluzywne i produkowane na zamówienie motocykle, prowadzili bliską współpracę ze swoimi odpowiednikami z centrali Alpine od chwili rozpoczęcia prac nad projektem.

Efektem ich pracy jest model, który ma własny, wyrazisty styl. Błękitny kolor Superveloce Alpine to odcień, w którym dostępny jest obecnie A110. Umieszczone wysoko na owiewkach emblematy „A” nawiązują do oryginalnego detailingu A110, a czarne siedzisko obite materiałem Alcantara zdobią charakterystyczne błękitne przeszycia i laserowo wycięte czarne obramowania.

Aby podkreślić, że nowy motocykl jest owocem współpracy dwóch marek, które są częścią dziedzictwa narodowego swoich krajów, po obu stronach błotnika umieszczono francuską i włoską flagę.

– MV Agusta to symbol mistrzowskiego kunsztu włoskich rzemieślników, dzięki którym jest to unikalny motocykl. Obie marki łączy pasja i dążenie do projektowania pięknych, perfekcyjnie wykonanych produktów, które dostarczają naszym klientom niezwykłych emocji. Model Superveloce Alpine wyróżnia się wzornictwem i technologią, która zapewnia zarówno imponujące osiągi, jak i przyjemność z jazdy – powiedział Patrick Marinoff, dyrektor zarządzający Alpine.

Model Superveloce Alpine będzie dostępny w salonach autoryzowanej sieci sprzedaży MV Agusta. Ceny zaczynają się od 36,3 tys. euro i obejmują Zestaw wyścigowy. Cena w poszczególnych krajach może różnić się ze względu na wysokość lokalnych ceł i stawek podatku.

SUPERVELOCE ALPINE DETAILING: kolor lakieru: Niebieski Alpine/ Srebrny Ago, znaczek ze szczotkowanego aluminium pośrodku kierownicy z numerem od 001 do 110, rama lakierowana metalizowanym/ matowym lakierem Avio w odcieniach szarości, osłony boczne i wahacz jednostronny wykończony matowym srebrnym lakierem.

ELEMENTY PAKIETU: kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 5 cali w zestawie wskaźników, tempomat, funkcja Launch Control, Bluetooth.

GPS: aplikacja MV Ride App – lustrzany widok systemu nawigacji, sterowanie silnikiem z poziomu aplikacji, ustawienia systemów wspomagających kierowcę, lokalizator Mobisat.

ELEMENTY Z WŁÓKNA WĘGLOWEGO: osłona łańcucha górna/ dolna, osłony wlotu powietrza, chlapacz tył/ przód, owiewki – niski profil prawy/ lewy.

ZESTAW WYŚCIGOWY: układ wydechowy Arrow Racing z trójdrożnym kolektorem wydechowym, dedykowany moduł sterujący, wycinana laserowo klapka wlewu paliwa ze skórzanym paskiem i emblematem Alpine, pokrowiec na tylne siedzisko, personalizowany pokrowiec na motocykl, certyfikat pochodzenia Limitowana edycja.