NAJLEPSZY MECHANIK CASTROL EDGE FIESTA TROPHY

Zespoły mechaników biorące udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski mają szansę na wygranie Forda Ka w konkursie „Castrol EDGE Serwis Dream Team”.

Serwisowanie samochodów rajdowych wymaga od mechaników dużego doświadczenia i bardzo dobrego przygotowania. Podczas rajdów zdarzają się sytuacje, z którymi pracownik serwisu nie ma do czynienia na co dzień. W strefie serwisowej liczy się też czas – na czynności, na które mechanik w warsztacie ma zazwyczaj kilka godzin, podczas zawodów muszą wystarczyć minuty.

Aby wyłonić najlepsze zespoły serwisowe, firma G4 Garage, organizator pucharu Castrol EDGE Fiesta Trophy, postanowiła zorganizować konkurs „Castrol EDGE Serwis Dream Team” na najlepszą rajdową drużynę serwisową.

– Mechanicy to ukryci bohaterowie rajdów. Potrafią przez noc odbudować rozbite auto czy wymienić skrzynię biegów w kilkanaście minut. Konkurs ma umożliwić im bezpośrednią rywalizację – na podobnych zasadach, na jakich walczą kierowcy ich zespołów – powiedział Mariusz Woźniczko, organizator Pucharu.

Konkurs odbywa się w ramach każdej z pięciu rund Castrol EDGE Fiesta Trophy 2012, czyli Rajdu Świdnickiego, Rajdu Karkonoskiego, Rajdu Rzeszowskiego, Rajdu Polski oraz Rajdu Dolnośląskiego. Do rywalizacji mogą się zgłaszać zespoły serwisowe składające się z dwóch osób. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej www.fiestar2.pl oraz dołączyć do grona fanów profilu fiestar2pl na facebooku. Zgłoszenia są przyjmowane przez cały czas trwania pucharu. Do zakończenia konkursu pozostały jeszcze trzy rundy i ciągle jest szansa na wygraną także dla drużyn dołączających w trakcie zawodów. Obecnie w rywalizacji bierze udział osiem zespołów.

Podczas każdego etapu uczestnicy konkursu muszą wykonać zadanie serwisowe, o którym dowiadują się na trzy dni przed każdą z rund. Do tej pory mechanicy mierzyli się z wymianą koła oraz klocków hamulcowych. Aby wygrać, trzeba nie tylko prawidłowo wykonać zadanie serwisowe, ale też zrobić to w jak najkrótszym czasie. Zwycięży drużyna, która zbierze najwięcej punktów w trakcie całego sezonu 2012.

Nagrodą główną w konkursie jest Ford Ka. Dodatkowo, po każdej rundzie na najlepszych czekają drobne upominki. Informacja o laureatach zostanie ogłoszona w czasie Rajdu Dolnośląskiego, a także zamieszczona stronie internetowej.