Robert Kubica, Kuba Przygoński, Miko Marczyk – to tylko część zawodników, którzy w najbliższą niedzielę, 24 maja będą rywalizować w grze Assetto Corsa w ramach akcji Orlen Stay&Play.
W wyścigu, oprócz zawodników wspieranych przez Orlen, pojadą esportowcy oraz kibice wyłonieni w ach.
Zobacz także:
Podczas rywalizacji zostaną rozegrane dwie rundy na torze Laguna Seca. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji 25 samochodów BMW Z4 GT3. Dla Roberta Kubicy wyścig będzie kolejną okazją do ścigania się na wirtualnych torach. Kierowca Automobilklubu Polski i Orlen Team ma już za sobą dwa tegoroczne występy na platformie iRacing.
– Z przyjemnością wezmę udział w kolejnej rywalizacji esportowej, tym bardziej, że będzie to bliska mi dyscyplina. Szczególnie cieszy mnie fakt, że będę mógł się zmierzyć z moimi kibicami i kolegami z Orlen Team i Grupy Sportowej Orlen. Taka okazja do wspólnej sportowej rywalizacji nie trafia się często – mówi Robert Kubica.
Wśród zawodników wspieranych przez PKN Orlen w sobotę na starcie stanęli także między innymi: Kuba Przygoński, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek, Adam Tomiczek i Kacper Wróblewski.
– Rozgrywki online stały się ostatnio bardzo popularne, jest to na pewno fajne rozwiązanie, które ćwiczy koncentrację. Do tej pory nie miałem okazji ścigać się w Asseto Corsa, więc będzie to dla mnie nowy rodzaj rywalizacji, inny niż ten, do którego jestem przyzwyczajony, czyli rajdów szutrowych. Na pewno będzie to wyzwanie, ale też fajna zabawa. Czuję że jak wszyscy wystartujemy, to na pierwszym zakręcie będzie dużo zamieszania, bo nie wszyscy wiedzą jak jechać. Cieszę się, że będę też miał okazję spotkać się z innymi członkami Orlen Team, z którymi nie ścigam się na co dzień – powiedział przed wyścigiem Kuba Przygoński.
Wśród profesjonalnych esportowców znajdą się gracze zespołu PACT (Mateusz „Tycha” Tyszkiewicz, Łukasz „pimpeek” Sokół, Maciek Hałoń) oraz Devils One Triton Racing Team (Dominik Blajer). Udział wezmą także osoby biorące udział w kwalifikacjach. Lista zgłoszeń zawierała już ponad 300 uczestników z Polski i zagranicy, a w finałowej rozgrywce wystartuje 25 graczy z najlepszymi czasami.
Transmisja niedzielnego wyścigu rozpocznie się o godz. 12.00 i będzie można ją śledzić na kanałach Orlen Team w mediach społecznościowych: Twitch, Facebook oraz YouTube.
Wyścig stanowi jeden z głównych elementów akcji Orlen Stay&Play. Równolegle toczy się rywalizacja w grze Rocket League, której finały zaplanowano na 29 i 31 maja. W ramach projektu Fundacja Orlen, w porozumieniu ze zwycięzcami turniejów, przekaże dwa granty o łącznej wartości 100 tysięcy złotych na wybraną inicjatywę społeczną.






![BYD: NOWY DOLPHIN G DM-I WKRACZA DO EUROPY BYD zaprezentował model DOLPHIN G DM-i, który ma wyznaczyć nowe standardy w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/BYD-DOLPHIN-G-DM-i-65x65.jpg)
![AUDI: Q7 WKRACZA W TRZECIĄ GENERACJĘ Z JESZCZE WIĘKSZYM KOMFORTEM Audi prezentuje trzecią generację modelu Q7, rozwijając koncepcję dużego SUV-a klasy premium. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Audi-Q7-1-65x65.jpg)
![PIMS: ŚWIATOWY DEBIUT NISSANA NAVARY PRO PHEV I PRIMERY EV Nissan zaprezentował dwa zupełnie nowe modele opracowane w Chinach – pick-upa Navara […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nissan-PIMS-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: JAC POLSKA Z DWOMA PREMIERAMI I PONAD 1100 ZAMÓWIENIAMI JAC Polska zaprezentował podczas targów Motor Show Poznań 2026 jedno z największych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Poznan-2026-JAC-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: PEWNE ZWYCIĘSTWO BRACI SZEJÓW W LUBLINIE Jarosław Szeja i Marcin Szeja wygrali 10. Rajd Nadwiślański, drugą rundę KIQ […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwoslanski-2026-meta-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: BRACIA SZEJOWIE LIDERAMI PO PIERWSZYM DNIU Jarosław i Marcin Szejowie zakończyli pierwszy dzień 10. Rajdu Nadwiślańskiego, drugiej rundy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwislanski-2026-d1-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: KLASYCZNE CITROENY ZAWITAJĄ DO MIELNA VI Rendez-Vous Klasycznych Pojazdów Marki Citroen ponownie zgromadzi miłośników francuskiej motoryzacji nad […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Citroen-VI-Rendez-Vous-65x65.jpg)
![CITROEN: BERLINGO ŚWIĘTUJE 30 LAT I PONAD 4,2 MLN SPRZEDANYCH AUT Citroen Berlingo świętuje 30-lecie obecności na rynku, pozostając jednym z najbardziej rozpoznawalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Citroen-Berlingo-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MAZDA: POKŁADOWY SYSTEM WYCHWYTYWANIA CO₂ Z KOLEJNYM PRZEŁOMEM Mazda przeprowadziła kolejny test swojego pokładowego systemu wychwytywania dwutlenku węgla „Mazda Mobile […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-system-wychwytywania-CO2-65x65.jpg)
![MAZDA: TESTY PALIWA HVO100 W POLSCE. CX-60 I CX-80 POJADĄ NA ODNAWIALNYM DIESLU Mazda Motor Poland rozpoczyna testy odnawialnego paliwa HVO100 w modelach CX-60 i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mazda-paliwa-HVO100-65x65.jpg)
![EURO NCAP: SUBARU UNCHARTED I E-OUTBACK Z MAKSYMALNĄ OCENĄ Nowe elektryczne modele Subaru Uncharted oraz Subaru E-Outback uzyskały najwyższą ocenę pięciu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Euro-NCAP-Subaru-E-Outback-i-Uncharted-65x65.jpg)
![VOLVO: NIEMAL 42 TYSIĄCE OSÓB ODWIEDZIŁO MIASTECZKA VOLVO FOR SAFETY Blisko 42 tysiące osób odwiedziło pierwsze trzy edycje Volvo For Safety w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volvo-For-Safety-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: MULTIVAN MA 7 MIEJSC I BAGAŻNIK WIĘKSZY NIŻ WIELU SUV-ÓW Volkswagen Multivan pozostaje alternatywą dla rodzin, które potrzebują więcej przestrzeni niż oferują […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Volkswagen-Multivan-65x65.jpg)
![TOYOTA: NOWY HILUX TRAFIŁ DO PRODUKCJI I POLSKIEJ PRZEDSPRZEDAŻY Toyota rozpoczęła produkcję dziewiątej generacji modelu Hilux wyposażonego w układ Mild-hybrid 48V […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-Hilux-65x65.jpg)
![GOODYEAR: VECTOR ALL SEASON 4 MA ZMIENIĆ SPOJRZENIE NA OPONY CAŁOROCZNE Goodyear wprowadza na rynek nową generację opony całorocznej Vector All Season 4. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: SPORTCONTACT 7 FORCE DLA NOWEGO BRABUSA BODO Continental zaprezentował nową oponę klasy ultra-ultra-high-performance – SportContact 7 Force, opracowaną specjalnie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Continental-SportContact-7-Force-Brabus-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: MQB EVO PRZYGOTOWANA NA HYBRYDY I NOWE SYSTEMY CYFROWE MQB evo to najnowsza generacja modułowej platformy Volkswagena, która stanie się podstawą […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-MQB-evo-65x65.jpg)
![CUPRA: LAUNCH CONTROL – JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA INSPIROWANA MOTORSPORTEM Launch Control jeszcze niedawno pozostawał rozwiązaniem znanym głównie ze świata motorsportu. Dziś […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/CUPRA-Launch-Control-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
