NISSAN: 370Z NISMO GWIAZDĄ GUMBALL 3000

N 1_104619_1_5

Nissan zaprosił dziennikarzy do wzięcia udziału w tegorocznej edycji Rajdu Gumball 3000 Rally – nienastawionej na rywalizację, paradzie, która odwiedzi również Polskę.

W imprezie, która wystartowała z Kopenhagi biorą udział najbardziej pożądane samochody świata. To wydarzenie, o którym marzą entuzjaści samochodów wyczynowych: tygodniowa przygoda motoryzacyjna, której trasa o długości 3000 mil (5000 km) przebiega przez 13 krajów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W tym roku trasa rajdu przebiega przez Polskę. Warszawska impreza, podczas której będzie można na żywo zobaczyć samochody uczestników, zaplanowana jest na 22 maja. Rozpocznie się ok. godz. 18 i potrwa do późnych godzin wieczornych na Placu Piłsudzkiego. Przewidziane są liczne atrakcje i show. Uczestnicy rajdu, następnego dnia, odwiedzą też Kraków.

Zespół Nissana został zgłoszony z numerem 56 – liczba ta jest nieprzypadkowa – do Nissana przypisany był „Garage 56″ w ostatnim 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2012 r., gdzie reprezentował markę Nissan DeltaWing. W 2014 r. firma zresztą także powróci do Garage 56, miejsca zarezerwowanego dla innowacyjnych samochodów eksperymentalnych, wystawiając zupełnie nowy samochód wyścigowy, wyposażony w technologię elektryczną.

N 2_104618_1_5

Dzięki startowi Międzynarodowym Rajdzie Gumball 3000, tłumy spodziewanych na trasie widzów będą mogły po raz pierwszy zobaczyć nowego, ultranowoczesnego Nissana 370Z Nismo w akcji. Zaprezentowany po raz pierwszy w Barcelonie w styczniu 2013 roku, Nissan 370Z Nismo oficjalnie zadebiutował podczas marcowego Geneva Motor Show. Do salonów zaś trafi jeszcze w tym roku.

Napędzany sześciocylindrowym silnikiem o mocy 344 KM Nissan 370Z Nismo może się pochwalić specjalnie dostosowanym nadwoziem, które gwarantuje użytkownikom niezwykle dynamiczne i pełne emocji wrażenia z jazdy. Osiągający 100 km/h w ciągu zaledwie 5,2 sekundy Nissan Z idzie w ślady pierwszego oferowanego w Europie modelu Nismo, czyli Nissana Juke Nismo.

Fani mogą też śledzić przebieg imprezy na Nismo.tv, gdzie codzienne będzie zamieszczane wideopodsumowanie najważniejszych wydarzeń z poprzedniego dnia.

Rajd Gumball 3000 już od pierwszej edycji w 1999 r. zdobywa sławę jako spektakularna impreza dla entuzjastów samochodów wyczynowych z całego świata. Wywodzący swoją nazwę z kultowego filmu z 1976 r. z Michaelem Sarrazinem w roli głównej, od wielu lat przyciąga wiele znanych osobistości, w tym muzyka Jaya Kaya, byłego mistrza Formuły 1 Damona Hilla czy projektantkę mody Donnę Karan.

– Gumball to doskonała okazja do zaprezentowania 370Z Nismo – to rajd, którego trasa przebiega po drogach publicznych, w trakcie którego tysiące fanów mają na wyciągnięcie ręki samochody swoich marzeń. Przybliżanie najbardziej pożądanych i spektakularnych modeli samochodów szerszemu gronu odbiorców jest istotą marki Nissan. Dzięki innowacyjnej platformie Nismo.tv na YouTube nas fani będą w stanie śledzić na bieżąco jak na trasie radzi sobie 370Z Nismo. Z dnia na dzień emocje rosną, a my nie możemy już się doczekać uczestnictwa w tej historycznej paradzie – wyjaśnia Gareth Dunsmore, dyrektor generalny Nissana na Europę.

Rajd potrwa do 25 maja, kiedy to zakończy się podczas weekendu Formuły 1 o Grand Prix Monaco 2013.