NISSAN: GT ACADEMY LIVE WE WROCŁAWIU

Za nami pierwszy weekend z Nissan GT Academy. Pierwszym miastem tournee po Polsce był tętniący życiem Wrocław. Już pierwszego dnia udostępnione przez firmę SONY symulatory błyskawicznie się zapełniły, głownie za sprawą najmłodszych i ich niemniej podekscytowanych rodziców.

Do dyspozycji startujących było 5 kapsuł: trzy ogólnodostępne treningowe i dwie przeznaczone dla uczestników konkursu walczących o Ogólnopolski Finał w Warszawie.

Ostateczna liczba uczestników, która stanęła w szranki GT Academy w ciągu dwóch dni to 182 osoby, ale wynik ten mógł być znacznie wyższy, gdyby nie wymóg posiadania przy sobie ważnego prawa jazdy, który niestety dyskwalifikował sporą część chętnych na starcie.

Osób trenujących było jednak o wiele więcej, a że trzeba było utworzyć specjalne listy i usystematyzować tworzące się kolejki, liczba ta po każdym dniu sięgnęła ponad 300. W sumie więc wzięło udział około 600 trenujących i prawie 200 biorących udział w wyścigach.

Dodatkowo atmosferę podsycały losowane przez uczestników nagrody rzeczowe, wśród których były koszulki, smycze, tablice rejestracyjne i licencje kierowców GT Academy. Z każdym przejazdem czasy uzyskiwane przez naszych kierowców były coraz krótsze, jednak prawdziwą rewolucje na tablicy wyników przyniósł drugi dzień i pojawienie się – jak się okazało – przyszłych zwycięzców, czyli Krystiana i Rafała, którzy wyzwolili w pozostałych uczestnikach prawdziwą wolę walki i rywalizacji.

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji najlepsze miejsca we Wrocławiu zajęli: Krystian Korzeniowski, Rafał Kapa, Kacper Jankowski i Kacper Michaluk.

Zapraszamy do kolejnych miast. Już 9-10 czerwca impreza w poznańskiej Malcie.