NISSAN: JUKE BOX NA TOURNÉE Z MINISTRY OF SOUND

Nissan Juke Box z Ministry of Sound – najpotężniejszy mobilny system nagłośnieniowy na świecie o mocy dochodzącej do 150dB – wyruszył na europejskie tournée. Cykl imprez „Summer Sessions” („Letnie sesje”) w ramach długofalowej współpracy Nissana z Ministry of Sound.

Tournée „Juke Box Summer Sessions” potrwa 12 tygodni.

Akcja rozpoczęła się w brytyjskim Thorpe Park od prezentacji Juke Box na nocnej imprezie klubowej zorganizowanej przez Ministry of Sound. Bilety na imprezę w przesyconym adrenaliną parku tematycznym zostały wyprzedane na pniu.

Nissan Juke Box powstał dzięki współpracy Nissana i Ministry of Sound z renomowanymi specjalistami od nagłośnienia z firmy Martin Audio i generuje 18 900 W mocy muzycznej i dźwięk o sile ponad 150 dB (więcej niż startujący jumbo jet.

Specjalnie zaprojektowany system nagłośnienia z kabiną DJ‑a i estradowym oświetleniem zamontowany w Juke Box będzie pokazywał na co go stać pod wodzą najpopularniejszych DJ-ów Ministry of Sound, w tym Shane’a Kehoe, Joelle Atkins oraz prowadzącego audycję radiową Nissan Juke Box Sessions Desa Paul.

W trakcie każdej imprezy Summer Sessions Juke Box będzie rejestrował ekskluzywne sety DJ-ów i transmitował je przez cyfrowy kanał radiowy.

Fani muzyki tanecznej z całej Europy będą mogli posłuchać występów DJ-ów w audycjach radiowych „Nissan Juke Box Sessions” nadawanych przez dwa tygodnie w poniedziałki od 17:00 do 19:00 GMT w cyfrowym radiu Ministry of Sound (www.ministryofsound.com/radio). Nagrania te będą dostępne także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji Ministry of Sound Radio na iTunes w całej Europie (hasło „Ministry of Sound Radio” w sklepie iTunes App).

Użytkownicy Facebooka mogą słuchać muzyki poprzez specjalny widget na oficjalnej stronie Nissana Juke na Facebooku. Zgodnie z przyjętą przez Nissana zasadą stanowiącą, że najważniejszy jest głos fanów, ta innowacyjna technologia umożliwia zgłaszanie propozycji utworów, które zostaną wykorzystane w najbliższych pokazach i imprezach, a także śledzenie doniesień z przebiegu tournée za pośrednictwem radia.

Właśnie ukazała się też druga i ostatnia część internetowej serii prezentującej historię Juke Box od powstania koncepcji samochodu, poprzez jego budowę, aż do światowej premiery przy okazji 24-godzinnego wyścigu wytrzymałościowego Le Mans w niespełna 48 godzin od zakończenia prac przy montowaniu pojazdu.

Widzowie obejrzą relację zza kulis projektu w czasie pierwszego przystanku Juke Box na trasie europejskiego tournée w mekce entuzjastów sportu samochodowego, jaką jest Le Mans. W filmie udokumentowano także pierwszą imprezę z udziałem samochodu prowadzoną przez DJ-ów Ministry of Sound – Braci Dixon i Joelle Atkins – oraz gospodarza audycji radiowych Nissan Juke Box Sessions Desa Paula.