NISSAN: LEAF W WYPOŻYCZALNIACH EUROPCAR

Nissan i Europcar poinformowały, że Nissan LEAF będzie oferowany w wynajmie krótkoterminowym w dwóch najruchliwszych stolicach świata: w Paryżu i Londynie. Od lutego samochód będzie dostępny w wypożyczalniach.

Zgodnie z homologacją, zasięg elektrycznego Nissana LEAF wynosi 175 km, czyli więcej niż przejeżdża w ciągu dnia 90 procent Europejczyków.

Mimo że Nissana LEAF prowadzi się równie łatwo, jak tradycyjny samochód, każdy klient wypożyczający ten model będzie odbierał go w towarzystwie przeszkolonego przez Nissana przedstawiciela Europcar, w pełni zaznajomionego z pojazdem i jego specyfiką. Chcąc ułatwić klientom użytkowanie pojazdu, Europcar bierze na siebie ładowanie akumulatorów i nie będzie obciążał klienta rachunkiem za zużytą do tego celu energię elektryczną ani za serwis, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych samochodów z silnikami Diesla lub benzynowymi.

Odpowiedzi na wszelkie pytania klient będzie mógł uzyskać telefonując na numer specjalnej „gorącej linii” Nissana. Klienci zwracający pojazd będą proszeni przez Europcar o przekazanie informacji zwrotnej, która pomoże w pracach na przyszłymi generacjami pojazdów elektrycznych Nissana.

Program pilotażowy, zaplanowany wstępnie na trzy miesiące, został potwierdzony umową zawartą przez obydwie firmy oraz porozumieniem, zgodnie z którym zobowiązują się one do poszukiwania metod wspólnego promowania zeroemisyjnej motoryzacji. Program może być rozszerzony na inne miasta we Francji i Anglii oraz innych krajach europejskich.