NISSAN: PONAD 830 000 UCZESTNIKÓW GT ACADEMY

Zapisy do kwalifikacji Nissan PlayStation GT Academy 2012 zostały zamknięte w poniedziałek 25 czerwca, po tym, jak ponad 830 000 ludzi z krajów europejskich, które biorą udział w zawodach, pobrało sieciowe demo.

Demo oparte na bardzo popularnej grze Gran Turismo5 na PlayStation3, umożliwiło zawodnikom z 14 europejskich krajów wziąć udział w serii wyzwań sprawdzających ich umiejętności. W demo kwalifikacyjnym udostępniono szereg samochodów marki Nissan oraz torów, zanim odbył się ostatni wyścig w formie próby czasowej za kierownicą Nissana 370Z na nowej wirtualnej wersji toru Twin Ring Motegi.


Zobacz także:
NISSAN: GT ACADEMY LIVE W WARSZAWIE
NISSAN: GT ACADEMY LIVE W POZNANIU
NISSAN: GT ACADEMY LIVE WE WROCŁAWIU
NISSAN I PLAYSTATION: TRWAJĄ ELIMINACJE ONLINE
NISSAN I PLAYSTATION: 4. EDYCJA GT ACADEMY


Najszybsi kierowcy z każdego z uczestniczących krajów zostaną zaproszeni na finały narodowe, a zwycięzcy kwalifikacji ONLINE oraz LIVE przeniosą się do Obozu Wyścigowego, który odbędzie się w sierpniu na słynnym torze Silverstone. Ze względu na rozwój GT Academy w 2012 roku na torze Silverstone będą miały miejsce cztery oddzielne Obozy Wyścigowe, w których wezmą udział zwycięzcy z edycji europejskiej, amerykańskiej, niemieckiej i rosyjskiej. Następnie czterech zwycięzców weźmie udział w intensywnym, kompleksowym Programie Szkolenia Kierowców, podczas którego przejdą kurs dla kierowców wyścigowych, przygotowując się do udziału w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju w styczniu 2013 roku za kierownicą Nissana 370Z GT4.

Kwalifikacje GT Academy 2012 przyciągnęły najwięcej zawodników z Wielkiej Brytanii (ponad 161 000), a tuż za nimi były Francja i Hiszpania. Jeżeli chodzi o wyniki, najszybsi kierowcy w rankingu światowym pochodzą z Francji (PSN ID: Ti-tech85), Hiszpanii (eclipsi_RC) i Belgii (Amo_Racing87).

GT Academy to wspólny projekt Nissana i PlayStation. Podczas czwartej edycji GT Academy zostało rozbudowane i zorganizowano osobne zawody dla Europy (Wielka Brytania i Irlandia, Francja, Włochy, Hiszpania i Portugalia, kraje Beneluksu, Polska, Austria i Szwajcaria), Niemiec, USA oraz Rosji.

Ten innowacyjny program ma na celu przybliżenie sportów motorowych, które są niezwykle kosztowne i trudne do uprawiania na światowym poziomie, milionom fanów symulacji wyścigowych na PlayStation z całego świata. Zwycięzcy trzech poprzednich edycji GT Academy Europe rywalizują teraz w barwach Nissana na światowym poziomie i są w pełni wykwalifikowanymi kierowcami wyścigowymi.

Na początku miesiąca zarówno Lucas Ordoñez (Hiszpania, zwycięzca edycji 2008/09 GT Academy), jak i Jordan Tresson (Francja, zwycięzca z 2010 roku) wzięli udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans 24 za kierownicą samochodów Nissana. Z kolei w zeszły weekend Jann Mardenborough (Wielka Brytania, zwycięzca z 2011 roku) wygrał rundę brytyjskich mistrzostw GT w barwach zespołu RJNGT Academy, zasiadając za kierownicą Nissana GT-R NismoGT3 na torze Brands Hatch. Bierze on także udział w europejskim Blancpain Endurance Series.

Szczegóły dołączenia do europejskiej edycji „Akademii GT 2012″ znajdziecie na www.facebook.com/GTAcademy.