NISSAN: PROJEKT DLA WSZYSTKICH OSÓB Z ARTYSTYCZNĄ DUSZĄ

Zespół Nissana ds. projektowania przygotował nowe wyzwanie dla wszystkich, którzy chcą się spełnić artystycznie, przysyłając kolorowanki, materiały wideo oraz projekty stylistyczne.

Zachęcają oni do przyłączenia się do światowej społeczności artystów poprzez nowy projekt społeczny #DrawDrawDraw („rysuj, rysuj, rysuj”).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Nissan oferuje 23 nowo utworzone, udostępnione do pobrania kolorowanki z popularnymi – zarówno starszymi, jak i aktualnymi modelami, futurystycznymi samochodami koncepcyjnymi, a nawet kilkoma kultowymi klasykami, takimi jak Figaro i ChoiMobi.

Projektanci marki z całego świata tworzyli te kolorowanki przez ostatnie kilka tygodni — w czasie, w którym wiele osób musiało pozostać w domach z powodu pandemii koronawirusa.

– Rysowanie, rysowanie i jeszcze raz rysowanie to jeden z najlepszych sposobów na wypełnienie luki między wspaniałymi twórczymi impulsami w naszych głowach a rzeczywistością, zwłaszcza w czasach, w których wszyscy razem stawiamy czoła globalnej epidemii. Nasz zespół projektantów z całego świata wykorzystuje ten czas, aby nabrać oddechu, rysować i snuć kreatywne marzenia. Jestem przekonany, że z przezwyciężania obecnych wyzwań wyłonią się prace, które można będzie zaliczyć do najlepszych. Dlatego pomyśleliśmy: Dlaczego by nie dać każdemu szansy do kreatywnej ekspresji i podzielenia się jej efektami z osobami, które będą umiały to docenić? — powiedział Alfonso Albaisa, starszy wiceprezes i dyrektor globalnego działu projektowania w firmie Nissan.

Albaisa inauguruje tę inicjatywę filmem nagranym we własnym domu, na którym w towarzystwie dwóch kilkuletnich synów prezentuje swoje najnowsze szkice i wyjaśnia, co przedstawiają. Projektanci z jego zespołu w najbliższych tygodniach będą zamieszczać kolejne filmy i opowiadać o swoich inspiracjach przy projektowaniu, o tym co rysują i jak zostali projektantami samochodów, a także udzielać wskazówek osobom, które też chciałyby w ten sposób pracować.

– Naszą inspiracją dla tego przedsięwzięcia był projektant Nissana Giovanny Arroba, którego dziełem jest zaprezentowany niedawno samochód Ariya Concept. Na pytanie o to, jak zostać projektantem samochodów Gio odpowiedział prostymi i pięknymi słowami: Rysuj jak szalony. Rysuj, rysuj, rysuj — powiedział Albaisa.

Nissan prosi o oznaczanie prac tagiem #drawdrawdraw. Mogą to być rysunki wykonane kredą na chodniku, szkice na serwetce czy pokolorowane obrazki pobrane z internetu.

– Chętnie poznamy Waszą pasję i kreatywność. Niewykluczone, że przy waszych szkicach i pracach zobaczycie uwagi projektanta Nissana – mówi Albaisa.