NOKIA: ROZMAWIAJ NIE ŁAMIĄC PRAWA

Już wkrótce kierowcom, którzy rozmawiają przez telefon bez zestawu głośnomówiącego albo słuchawkowego grozić będzie mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Według badań przeprowadzonych przez Nokia w ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę” aż 59 procent Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67 proc. z nich trzyma telefon przy uchu.

Od kilku lat liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego sukcesywnie rośnie. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w samym 2011 roku było to 57 581, a rok wcześniej 48 937 kierowców.

Badania Nokia pokazują, że kierowców nie powstrzymuje nawet świadomość zagrożeń płynących z rozmawiania przez telefon trzymany przy uchu w czasie jazdy samochodem – 97 proc. badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 proc. wie, że jest to niebezpieczne (więcej wyników badań na www.dajemyciwolnareke.pl).

Jak rozmawiać przez telefon w aucie, nie łamiąc prawa?

Obsługę telefonu bez angażowania rąk użytkownika umożliwiają zestawy głośnomówiące. Dzięki nim kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Portfolio Nokia obejmuje różne propozycje – cena wielu z nich jest niższa niż kwota mandatu za rozmawianie przez telefon. Do dyspozycji kierowców są np. zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 (148 zł), profesjonalny zestaw Nokia CK-200 (498 zł) czy słuchawka Bluetooth Nokia Luna z obsługą NFC (240 zł).

Zainstaluj za darmo swój zestaw głośnomówiący

Wybierając zestaw głośnomówiący firmy Nokia nie musisz ponosić kosztu montażu. W ramach kampanii „Dajemy Ci wolną rękę” ufundowanych zostało bowiem 250 voucherów na darmową instalację. Promocja obejmuje samochodowe zestawy głośnomówiące Nokia CK-100, CK-200 oraz CK-600. Aby wziąć udział w akcji wystarczy zamówić poprzez stronę www.dajemyciwolnareke.pl (banner na górze strony) jeden z wymienionych wyżej modeli.

Wewnątrz promocyjnego opakowania zestawu znajduje się voucher na darmowy montaż urządzenia. Zarówno na stronie, jak i na voucherze, dostępna jest lista punktów, w których można zamontować zestaw. Akcja potrwa do 15 czerwca 2012 roku.