NOWY JORK 2013: WARSZTAT LUTNICZY NISSANA

N 1_16_29

Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/ Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Firmy postanowiły połączyć swoją wiedzę i doświadczenie w branży muzycznej oraz w segmencie praktycznych, małych samochodów dostawczych. Owocem tej współpracy jest warsztat lutniczy na kółkach, czyli Gibson NV200 Mobile Repair & Restoration Van. Samochód ten jest przystosowany do roli mobilnego warsztatu lutniczego, który może obsługiwać zarówno zawodowych muzyków, jak i amatorów oraz imprezy muzyczne, takie jak festiwale i koncerty, a także studia nagrań i klientów indywidualnych.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
ROZMAITOŚCI


Zużycie paliwa, wynoszące 9,8 litra na 100 km, jakie zapewnia 4-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2 litrów i mocy 131 KM oraz wydajna skrzynia biegów Xtronic CVT to zalety modelu, który może jeździć w dalekie trasy wraz z zespołami podczas tras koncertowych.

Warsztat lutniczy na kółkach stworzony przez Nissana jest rozszerzeniem Gibson Pro Audio i osławionego warsztatu Repair & Restoration firmy Gibson z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee. To właśnie tutaj najlepsi i najzdolniejsi gitarzyści świata przyjeżdżają serwisować swoje instrumenty.

Gibson NV200 Compact Cargo działa jak „pogotowie” dla muzyków grających zawodowo i dorywczo, którym zależy na ekspresowej naprawie, a także pełni rolę edukacyjną, prezentując szerokiemu gronu odbiorców sztukę tworzenia i naprawy gitar, czyli lutnictwo.

NV200 Compact Cargo posiada prawie 3,5 m3 przestrzeni ładunkowej, która rozpoczyna się za przednimi fotelami, i wysokość 134 cm, co jest wartością porównywalną do wielu standardowych, pełnowymiarowych samochodów dostawczych. Ponadto pojazd wyposażony jest w wysokie drzwi – w tym standardowe drzwi tylne dzielone w proporcji 40/60 – i niską krawędź załadunku na wysokości zaledwie 50 cm. Ładowność wynosi 680 kg (model S).

N 2_16_29

Sercem samochodu jest wysuwana szafka, w której znajduje się gama narzędzi lutniczych, takich jak suwmiarka, linijka, pilniki do progów, szczypce do wyciągania progów, różne rodzaje papieru ściernego, klej uniwersalny, klej do drewna, kamertony, urządzenia do ustalania promienia podstrunnicy, części do gitar (struny, urządzenia do strojenia, progi, śruby, mosty, gałki potencjometrów, olej lniany, potencjometry, przystawki), obcęgi, śrubokręty oraz lutownica. Lutnicy mogą rozłożyć szafkę z narzędziami do krawędzi NV200, tak aby pracować z instrumentami w pojeździe, lub całkowicie wysunąć ją z pojazdu do przeprowadzania napraw i strojenia gitar.

Specjalnie zaprojektowany stojak na gitary umiejscowiono bezpośrednio za przednim fotelem. Pomieści on nawet cztery gitary znajdujące się na różnych etapach naprawy. W specjalnie zmodyfikowanym kokpicie wyraźnie widać styl firmy Gibson dzięki klasycznym elementom drewnianym w kolorze mahoniu i klonu w desce rozdzielczej oraz skórzanej tapicerce foteli.

Oddział Gibson Pro Audio również dołożył swoje „trzy grosze”, dostarczając specjalnie dostrojony system audio marki Onkyo, z którą współpracuje.

Samochód został oklejony napisem „Gibson Repair & Restoration” z jednej strony i „Gibson Pro Audio” z drugiej. Na nalepkach znajdują się również klasyczne instrumenty strunowe Gibson oraz produkty z oferty Gibson Pro Audio, takie jak głośniki marek Cerwin-Vega! i KRK oraz słuchawki Onkyo i Stanton.

Gibson NV200 Repair & Restoration Van miał swoją premierę podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.