NOWY LAND ROVER DEFENDER TAKŻE W WERSJI LEGO TECHNIC

lego-landrover1

Zestaw LEGO Technic Land Rover Defender został opracowany w ścisłej współpracy z marką Land Rover. Miał on swoją premierę równolegle z prezentacją prawdziwego modelu.

A ten debiutował podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA Frankfurt Motor Show we wrześniu br.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Imponująca replika z klocków LEGO wiernie odzwierciedla swój ikoniczny pierwowzór.

Projektowanie samochodów to sztuka na światowym poziomie. Nastoletnich i dorosłych fanów samochodów terenowych ucieszy więc wprowadzenie na rynek kolekcjonerskiego zestawu LEGO Technic Land Rover Defender. Klockowy model składa się z 2 573 części, nawiązując do nowej wersji modelu.

lego-landrover2

Nowy model LEGO wyposażony jest w najbardziej zaawansowaną technologicznie czterobiegową, sekwencyjną skrzynię biegów LEGO Technic, jaką kiedykolwiek stworzono – z dwiema dźwigniami do przełączania wysokich i niskich biegów oraz z selektorem (nowość z 2019 roku).

Replika ma również schowany pod maską, sześciocylindrowy silnik rzędowy z ruchomymi tłokami, napęd na cztery koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi, autentyczne nadwozia i felgi oraz przyczepne opony.

Nowe auto z klocków charakteryzują także czyste, nowoczesne linie i wyprofilowana powierzchnia karoserii. Chcąc jak najdokładniej oddać wygląd i wyposażenie Defendera, twórcy zadbali o wszystkie elementy, w tym działającą wyciągarkę, bagażnik dachowy ze schowkiem, kufer, drabinę i maty trakcyjne. W kabinie znajduje się ruchoma kierownica, pełna detali deska rozdzielcza, a w bagażniku umieszczono koło zapasowe.

lego-landrover3

– Łącząc różne elementy LEGO, dzieci mogą zbudować wszystko, co tylko sobie wyobrażą. Jestem szalenie podekscytowany tym nowym modelem. Nasi projektanci wykonali naprawdę imponującą robotę! Razem z firmą Land Rover połączyliśmy elementy, projekt i innowacyjną inżynierię. W efekcie powstał zestaw, który potwierdza, że zabawa klockami LEGO jest nieograniczona i niezwykle kreatywna, a z LEGO Technic możesz budować naprawdę – mówi Niels Henrik Horsted, Marketing Director w Grupie LEGO.

– Samochód Land Rover Defender i klocki LEGO to ikony znane na całym świecie, a wprowadzenie na rynek nowego Defendera to idealny czas, by pokazać się razem. Poziom szczegółowości i inżynierii, dzięki której mógł powstać model LEGO, doskonale odzwierciedla pracę naszych konstruktorów. To właśnie oni wprowadzili nowego Land Rover Defendera – ikonę motoryzacji – w XXI wiek – dodaje Joe Sinclair, Director of Branded Goods and Licemsing w firmie Jaguar Land Rover.

Zestaw jest dostępny w cenie 849,99 zł.

Informacje o LEGO Technic Land Rover Defender
• wymiary to ok. 22 cm wysokości, 42 cm długości i 20 cm szerokości;
• model składa się z 2 573 elementów;
• użyte kolory to żywa zieleń, szarość i czerń;
• model zawiera kolekcję oryginalnych naklejek;
• jest przeznaczony dla dzieci w wieku 11+.