NOWY LUKSUSOWY SEDAN DS9 NA RYNKI CAŁEGO ŚWIATA

Oferta DS, francuskiej marki premium, wzbogaca się o duży, luksusowy sedan. DS9 nowej generacji przeznaczony jest na rynki całego świata.

Dołączy do nieco starszych braci – w sprzedaży dostępne są już inne modele marki: DS 7 Crossback i DS 3 Crossback.


Zobacz relacje:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Kształty DS 9 są wyrazem połączenia bogatego dziedzictwa, know-how i zaawansowanych technologii. Z wymiarami: 4,93 m długości i 1,85 m szerokości, osadzony na dużych kołach o średnicy 690 milimetrów, nowe auto jest imponującym sedanem.

Zbudowany jest na nowej wersji platformy EMP2, z bardzo dużym rozstawem osi, dzięki któremu pasażerowie z tyłu zyskują więcej miejsca. Smukłą sylwetkę podkreśla nadwozie z opadającą na podobieństwo fastbacków linią dachu.

Trójbryłowy pojazd nawiązuje do kanonów stylistycznych DS Automobiles, z przodem pełnym wyrazu i grillem DS Wings z trójwymiarowym diamentowym motywem. Na masce pojawia się giloszowana listwa z charakterystycznym wzorem Clous de Paris. Technika ta, stanowiąca dotychczas wyróżnik wnętrza kabin marki, po raz pierwszy została przeniesiona na nadwozie.

Ukłonem w stronę modelu DS z 1955 roku są „rożki” umieszczone przy tylnej krawędzi dachu. Kultowy element w unowocześnionym kształcie spełnia teraz rolę wyjątkowych bocznych świateł pozycyjnych.

Elegancję DS 9 podkreśla płynna linia nadwozia, biegnąca nieprzerwanie od osłony chłodnicy poprzez maskę, przednią szybę i dach, aż po pokrywę bagażnika. Boki nadwozia są gładkie, z napiętą boczną linią, biegnącą od reflektorów do tylnych świateł. Charakter samochodu podkreślają chowane klamki drzwi w kolorze nadwozia i czarny dach, który uwydatnia siłę elegancji nowego samochodu.

Z tyłu nadwozia również widać wolę połączenia wszystkich elementów w jedną całość. Powierzchnie tylnych błotników, zderzak i pokrywa bagażnika są ze sobą płynnie połączone.Wbudowane w tę powierzchnię tylne, precyzyjnie zarysowane światła z motywem łusek, kontrastują i tworzą efekt 3D, który przykuwa wzrok.

Podkreślają je boczne, chromowane elementy ozdobne, które są ukłonem w stronę wystroju legendarnego francuskiego nadwozia z lat 30. XX w. Niezwykle wąskie trzecie światło stopu poszerza optycznie tył samochodu i wizualnie wydłuża tylną szybę.