OPEL: JUŻ 200 000 ZAMÓWIEŃ NA MODEL MOKKA

Opel-Mok 1

Zaledwie w 18 miesięcy od swojego rynkowego debiutu model Mokka może poszczycić się zebraniem już 200 000 zamówień. Sprzedaż auta w Europie podwoiła się w niecały rok po osiągnięciu w kwietniu 2013 r. zakładanej wielkości sprzedaży.

Obecnie model zajmuje trzecie miejsce w Europie wśród subkompaktowych SUV-ów, a jego udział w tym segmencie wynosi około 11,3 proc. Mokka jest liderem w krajach skandynawskich: zarówno w Finlandii, jak i Norwegii wiedzie prym w swoim segmencie.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


W Wielkiej Brytanii jej udział w tej kategorii wynosi 17 proc., a w Niemczech jest na szczycie segmentu SUV-ów: prawie 12 proc. udziału w rynku w pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku daje jej pierwsze miejsce, zgodnie z danymi niemieckiego Federalnego Urzędu Transportu Samochodowego – KBA. Również w Polsce jej popularność rośnie – tylko w pierwszych dwóch miesiącach br. sprzedaż wzrosła o 156 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku, osiągając poziom 366 sztuk.

Opel Mokka

Mokka wprowadza innowacje do segmentu – takie elementy wyposażenia, jak: adaptacyjne reflektory AFL+, ergonomiczne fotele certyfikowane przez stowarzyszenie Aktion Gesunder Rücken e.V. (kampania na rzecz zdrowych pleców) oraz zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix drugiej generacji. Mierzący 4,28 m długości samochód oferuje wystarczająco dużo miejsca dla pięciu pasażerów oraz zapewnia podwyższoną pozycję siedzącą.

Bezpieczeństwo jazdy zapewniają najwyższej klasy technologie, m.in.: elektroniczny program stabilizacji ESP Plus, układy HDC, wspomagający zjazd ze wzniesień, i HSA, ułatwiający ruszanie pod górę i kontrolę zjazdu ze wzniesienia oraz Opel Eye – kamerę przednią drugiej generacji wyposażoną w funkcje ostrzegania przed kolizją czołową, ostrzegania przed opuszczeniem pasa ruchu i udoskonalony system rozpoznawania znaków drogowych. Model jest dostępny z napędem zarówno na przednie, jak i na obie osie. Układ 4×4 w razie potrzeby automatycznie aktywuje napęd na cztery koła i zapewnia maksymalne parametry jego pracy.

W Polsce najtańszy Opel Mokka dostępny jest w cenie katalogowej już od 67 900 zł – wersja Active z napędem na przednie koła, silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l i mocy 85 kW/115 KM oraz 5-stopniową ręczną skrzynię biegów, wyposażona standardowo m.in. w klimatyzację oraz system audio. Obecnie w promocji samochód ten można już kupić od 63 900 zł.