OPEL: NOWY ROZDZIAŁ W HISTORII MARKI

Opel-284039

Zarząd General Motors (GM) wykorzystał swoje spotkanie w Rüsselsheim do podkreślenia swojego zaangażowania na rzecz Opla i Niemiec. Przejawiło się ono m.in. zatwierdzeniem kompleksowego programu inwestycji. Do roku 2016 GM zainwestuje w Niemczech i Europie 4 mld euro.

Zarząd wybrał Niemcy na miejsce planowego spotkania, aby z pierwszej ręki otrzymać informacje na temat postępów 10-letniej strategii DRIVE!2022 i trudnej sytuacji w branży motoryzacyjnej w Europie. Zarząd skorzystał z tej okazji, aby spotkać się z ekonomistami, członkami związków zawodowych i politykami.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


– Jako globalna firma motoryzacyjna GM potrzebuje silnej obecności w Europie — zarówno w zakresie projektowania i rozwoju, jak i produkcji i sprzedaży. Opel jest kluczem do naszego sukcesu i ma pełne poparcie swojej spółki macierzystej — powiedział Dan Akerson, prezes i dyrektor generalny GM, podczas spotkania prasowego w Adam Opel Haus.

Poza Akersonem na konferencji prasowej w Rüsselsheim wystąpili także dyrektor generalny Opla Karl- Thomas Neumann, prezes rady nadzorczej Steve Girsky i przewodniczący rady pracowniczej Wolfgang Schäfer- Klug. Zarząd przyjął honorowych gości: prezydenta Hesji Volkera Bouffiera, ambasadora Stanów Zjednoczonych Phila Murphy’ego, a także burmistrza Rüsselsheim, Patricka Burghardta, który przyniósł zaproszonym uczestnikom konferencji księgę gości.

Opel-284033

Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Adam Opel AG, podkreślił, że bycie gospodarzem spotkania zarządu GM to wielki zaszczyt.

Ten zarząd po raz kolejny wyraźnie podkreślił, że nasz 10-letni plan DRIVE!2022 przewidujący powrót firmy do dochodowości w połowie dekady cieszy się pełnym poparciem naszej firmy macierzystej. Znaczna część inwestycji zostanie przeznaczona na ofensywę modeli Opla. Do 2016 r. Opel wprowadzi 23 nowe modele i 13 nowych jednostek napędowych – stwierdził Neumann.

– Zarząd zebrał się tutaj, aby wyrazić swoją solidarność i wsparcie. Opel jest częścią GM od 1929 r. i dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek stanowi decydujący element siły innowacyjnej całej firmy. Ta współpraca jest obecnie najsilniejsza w historii – powiedział Steve Girsky.

Po spotkaniu prasowym Dan Akerson pokazał fragment muru berlińskiego należący do Opla, który zostanie umieszczony przed Adam Opel Haus na Friedrich- Lutzmann- Ring.

– Ten fragment muru jest symbolem naszej kultury korporacyjnej. Symbol ten powinien wszystkim przypominać, że burzymy wszystkie mury w naszych umysłach i między różnymi kulturami, a teraz rozpoczynamy nowy rozdział w historii Opla — wyjaśnił Karl- Thomas Neumann.