OPEL: SKUTECZNY SPOSÓB NA CZAS PYLENIA ROŚLIN (I NIE TYLKO)

Dla alergików najtrudniejszym okresem w roku jest sezon pylenia roślin. Podróżujący samochodami marki Opel mają dużo szczęścia.

Od 2000 roku wszystkie auta producenta są standardowo wyposażone w różne systemy filtrowania – w oryginalne filtry przeciwpyłkowe ub w filtry z węglem aktywnym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Niemiecka firma tosuje wyłącznie filtry kabinowe z węglem aktywnym. Składają się one z dwóch warstw, dlatego zatrzymują nie tylko cząstki stałe, ale dzięki węglowi aktywnemu filtrują także gazy, w tym ozon, oraz nieprzyjemne zapachy. Przede wszystkim jednak eliminują prawie 100 procent pyłków, więc nabywcy zarówno nowych, jak i używanych Opli mogą oddychać głęboko i swobodnie w czasie jazdy.

– Jakość filtrów z węglem aktywnym przewyższa standardy rynkowe pod wieloma względami, a w niektórych przypadkach odpowiada nawet wymaganiom stawianym filtrom drobnocząsteczkowym. Materiał filtra ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu nie zamarza w zimie i nie staje się siedliskiem bakterii w wyższej temperaturze. Mimo wysokiej skuteczności filtrowania zapewniona jest też dobra przepuszczalność powietrza. Filtr należy wymieniać co roku — mówi Sandra Schmickler, menedżer produktu.

W wielu przypadkach filtr z węglem aktywnym można zamontować także w starszych modelach Opla, takich jak Calibra czy Vectra C. Instalacja takiego filtra może być jednak nieco kłopotliwa, dlatego warto zlecić ją profesjonalistom z autoryzowanych serwisów marki Opel.

Prawidłowe zachowanie w sezonie pylenia roślin

– Zasadniczo przy wysokim stężeniu pyłków wszystkie okna w samochodzie powinny być zamknięte w czasie jazdy. Ma to znaczenie także dla bezpieczeństwa na drodze: częste kichnięcia kierowcy zwiększają ryzyko wypadku. Przed podróżą warto zapoznać się z aktualną prognozą pylenia podawaną na przykład przez lokalne służby meteorologiczne. W lecie problemem stają się kwitnące trawy, pokrzywa czy bylica. Katar sienny męczy alergików od marca do października — rekomenduje dr Anne- Marie Albuszies, dyrektor ds. medycznych w firmie Opel.

Zmotoryzowani zdecydowanie powinni jednak powstrzymać się od zażywania leków, ponieważ preparaty antyhistaminowe wywołują senność. Lekarz radzi również, aby ubrania zdejmować w łazience, a nie w sypialni, oraz myć włosy przed pójściem spać, aby pyłki nie przenosiły się na poduszkę. Płukanie nosa roztworem soli rano i wieczorem oraz wilgotne okłady na oczy złagodzą podrażnienia i pieczenie.