OPEL: WYPRODUKOWANO JUŻ PONAD 500 000 EGZEMPLARZY MODELU CROSSLAND

Śmiała i przejrzysta stylistyka, funkcjonalność i najnowocześniejsze wyposażenie – Opel Crossland cieszy się dużą popularnością wśród klientów.

Kompaktowy SUV ze znakiem błyskawicy jest prawdziwym sprzedażowym przebojem od premiery rynkowej w 2017 r. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy Crosslanda właśnie przekroczyła 500 000.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Powodów tego sukcesu jest wiele: przy długości zaledwie 4,22 m Opel Crossland oferuje maksymalną funkcjonalność wnętrza z dużą ilością miejsca dla całej rodziny. Jest to zasługą, między innymi, tylnej kanapy dzielonej w proporcji 60/40 i przesuwanej wzdłużnie w zakresie 150 mm, w zależności od wariantu. W ten sposób można błyskawicznie powiększyć bagażnik z 410 do 520 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnych siedzeń pojemność bagażnika rośnie do 1255 litrów.

Ponadto szereg systemów wspomagających kierowcę sprawia, że jazda Crosslandem jest relaksująca i bezpieczna. Standardowe wyposażenie obejmuje tempomat z ogranicznikiem prędkości, asystenta pasa ruchu oraz rozpoznawanie znaków drogowych, a także jasne reflektory LED. Za dopłatą można otrzymać, między innymi, alarm ostrzegający przed najechaniem na pojazd poprzedzający z systemem hamowania awaryjnego i funkcją rozpoznawania pieszych, system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy, wyświetlacz projekcyjny, panoramiczną kamerę cofania obejmującą kąt 180 stopni oraz adaptacyjną kontrolę trakcji IntelliGrip.

Od zeszłego roku Crossland wyróżnia się charakterystycznym nowym wzornictwem Opla, którego częścią jest panel przedni Vizor. Przód wygląda teraz jakby stanowił jednolitą całość, co optycznie poszerza samochód. Osobnymi elementami są tylko nieliczne detale, w tym charakterystyczne logo marki ze znakiem Blitz. Śmiała i przejrzysta stylistyka tyłu samochodu również przyciąga wzrok. Od 2021 r. nazwa modelu jest umieszczona centralnie na klapie bagażnika.

Model jest produkowany w fabryce Saragossie w Hiszpanii. Firma Opel ogłosiła już, że jego następca, jak każdy nowy model marki z Russelsheim, będzie zelektryfikowany. Od 2028 r. Opel będzie sprzedawał w Europie wyłącznie samochody elektryczne.