OPEL: ZMIANA NA STANOWISKU DYREKTORA GENERALNEGO

opel-dyrek-n1

Karl-Thomas Neumann ustąpił ze stanowiska prezesa zarządu i dyrektora generalnego Adam Opel GmbH. Pozostanie on członkiem zarządu aż do zakończenia transakcji sprzedaży firmy Opel/ Vauxhall Grupie PSA.

Na jego następcę rada nadzorcza, jednomyślnie i ze skutkiem natychmiastowym, powołała Michaela Lohschellera, który od września 2012 roku zajmował stanowisko dyrektora finansowego w firmie Opel.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Będzie to gwarancją ciągłości dla firmy i jej udziałowców, a także pozwoli na płynne przekazanie sterów przedsiębiorstwa w sytuacji, w której priorytetowym zadaniem jest budowanie nowego planu strategicznego dla firmy Opel.

– Pożegnanie z zespołem firmy Opel z chwilą jej dołączenia do Grupy PSA było trudną, osobistą decyzją. Jestem dumny z zespołu oraz z tego, co udało nam się dotychczas osiągnąć. Nie mam też wątpliwości, że przejście do Grupy PSA jeszcze bardziej wzmocni firmę Opel i pomoże jej odnosić jeszcze większe sukcesy. Deklaruję, że doprowadzę tę transakcję do końca, a następnie dam sobie czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością zawodową – powiedział Neumann.

– Pod kierunkiem Karl-Thomasa Neumanna dokonaliśmy ogromnego postępu, realizując pomyślny zwrot w funkcjonowaniu firmy Opel. Dziękujemy mu za za znaczący wkład w rozwój Opla i GM w ciągu ostatnich czterech lat — powiedział Dan Ammann, przewodniczący rady nadzorczej firmy Opel i prezes General Motors.

– Pragnę podziękować radzie nadzorczej za zaufanie. Utrzymamy dotychczasowy kurs i będziemy nabierać sił już w ramach Grupy PSA. Po sfinalizowaniu transakcji powstanie nowy europejski champion na rynku. Liczę na możliwość realizacji nowych zadań oraz współpracę z zarządem przy wdrażaniu skutecznych planów na przyszłość z korzyścią dla wszystkich 38 000 pracowników firmy Opel oraz jej udziałowców – stwierdził Michael Lohscheller.