PARKOMATY NA ŚMIETNIK? BARDZO MOŻLIWE!

Yanosik_1par

Płatnych stref parkowania w polskich miastach nie brakuje, a jak jest strefa to jest i parkomat. Korzystanie z nich nie należy do najwygodniejszych rozwiązań.

Przede wszystkim trzeba mieć przy sobie drobne, a do tego należy cofnąć się do auta z opłaconym biletem. W dobie smartfonów z pomocą przychodzą aplikacje mobilne służące do opłacania postoju w strefach.


Zobacz relacje:

GPS/AUDIO


Tylko która działa w danym mieście? Nie ma to już znaczenia – na rynku dostępna jest aplikacja, która spina wszystkie systemy płatności.

Wszystkie systemy płatności w jednym miejscu

Możliwość płacenia za parking za pomocą aplikacji mobilnej nie jest już obecnie nowością, ale po raz pierwszy w Polsce pojawiło się rozwiązanie, które umożliwia dokonanie opłaty parkingowej korzystającym z różnych dostępnych systemów płatności. Yanosik jako pierwszy obejmuje swoim zasięgiem cały rynek, a funkcję płacenia za parking, tak jak i samą aplikację, udostępnia bezpłatnie.

Aplikacja poinformuje o strefie płatnego parkowania i dzięki zintegrowaniu z kluczowymi operatorami płatności, umożliwi zapłatę za postój w największych polskich miastach. Funkcja dostępna jest obecnie dla stref parkowania w: Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Gdyni, Bydgoszczy, Szczecinie, Katowicach, Łodzi, Lublinie i Białymstoku, a w przygotowaniu są już kolejne.

Jak to działa?

Użytkownik otrzymuje powiadomienie przy wjeździe do strefy parkowania wraz z informacją o podstrefie i cenniku. Po zaparkowaniu klika powiadomienie, wybiera z poziomu aplikacji system płatności, a następnie dokonuje przelewu środków. I gotowe! Nie musi kursować między samochodem a parkomatem, ani w popłochu szukać drobnych w portfelu. Istotne jest tylko, aby umieścić za szybą naklejkę o dokonaniu płatności mobilnej za pomocą danego systemu. Można odebrać ją w Strefie Płatnego Parkowania w danym mieście lub pobrać ze strony danego operatora płatności.

Aplikacja Yanosik początkowo była jedynie komunikatorem drogowym informującym o różnych zdarzeniach na drodze, jak wypadki czy kontrole prędkości. Z czasem pojawiły się w niej kolejne funkcje, które ułatwiają życie kierowcom. Począwszy od nawigacji omijającej korki, przez możliwość podglądu cen na stajach paliw, informacji o przydrożnych restauracjach, wskazówek odnośnie pierwszej pomocy, po asystenta na autostradzie i wreszcie możliwość płacenia za parking.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych użytkowników. Chcemy, aby aplikacja oferowała to, co najbardziej przydatne na trasie. Stąd pojawił się pomysł z płaceniem za postój w strefie parkowania. Nie trzeba już pobierać kilku osobnych aplikacji, gdyż jako pierwszym udało nam się połączyć wszystkie systemy płatności w jednym rozwiązaniu – mówi Jakub Wesołowski, Yanosik.